Naga MarketsWarren Buffett powiedział niedawno, że nie jest i nie będzie właścicielem żadnej kryptowaluty. Co innego jednak w kwestii posiadania BTC przez miliardera twierdzi teraz sam jego nowy kolega – CEO TRON (TRX), Justin Sun.

W rozmowie z CNBC 24 lutego Buffett powiedział, że nie jest właścicielem żadnej kryptowaluty. Do tego wyśmiał ich użyteczność na rynku:„Nie posiadam żadnej kryptowaluty. Nigdy żadnej nie kupię […] Nie możesz nic z tym zrobić, oprócz sprzedania tego komuś innemu.”

Warren Buffett kłamie?

Jednak 25 lutego Sun przekazał w swoim tweecie, że jest zgoła inaczej. On sam podarował kryptowaluty Buffettowi. Jako dowód podaje dane zapisane na blockchainie. Mają one dowodzić, że miliarder nie przeniósł tak otrzymanych środków na inny adres. Nadal jest więc ich właścicielem.

Sun przyznał również, że chociaż Buffett „jest właścicielem” kryptowalut, nie zdefiniowałby go pod żadnym pozorem jako inwestora na tym rynku. CEO TRON dodał, że wartość bitcoinów (BTC) i tokenów Tron, które podarował Buffettowi, wzrosła już o 20 procent. Nie podał jednak konkretnych wartości.

Buffett ponoć otrzymał prezent na słynnym już obiedzie charytatywnym, który zjadł z Sunem i paroma innymi przedstawicielami rynku kryptowalut – Charlie’em Lee, założycielem Fundacji Litecoina i Chrisem Lee, dyrektorem finansowym dużej giełdy kryptowalut Huobi. Spotkanie miało miejsce w prywatnym klubie non-profit w Nebrasce.

Dlaczego elita finansowa świata nie lubi BTC?

Warren uzasadnił swój brak zainteresowania kryptowalutami, twierdząc, że nie mają one żadnej wartości i że „bitcoin jest wykorzystywany do nielegalnego przemieszczania sporych sum”.

Nie jest pierwszym członkiem światowej elity finansowej, który wyraził niechęć do kryptowalut z powodu ich rzekomego używania przez terrorystów czy przestępców. Na przykład w lutym 2018 r. Bill Gates stwierdził, że kryptowaluty to „technologia, która spowodowała śmierć w dość bezpośredni sposób”, odnosząc się do zgonów związanych z narkotykami.

Z kolei miliarder Mark Cuban, podobnie jak Buffet, uważa bitcoina za coś całkowicie bezwartościowego. Pod koniec września powiedział, że „wolałby dostać raczej banany” niż bitcoiny, ponieważ te może przynajmniej zjeść.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here