Naga MarketsWarren Buffett i 4 spółki z portfela legendarnego inwestora, które warto kupić we wrześniuSzukając ciekawych spółek dobrym punktem wyjścia może być przyjrzenie się portfelom znanych inwestorów. Warren Buffett, prezes Berkshire Hathaway jest przez wielu uznawanych za jednego z najlepszych inwestorów w historii. Obecnie posiada on akcje ponad 40 spółek. Wybraliśmy 4 z nich, które są warte szczególnej uwagi i mogą być ciekawymi inwestycjami we wrześniu.

  • Merck oczekuje wzrostu sprzedaży w całym roku o 12%-14% do 46,9 miliardów dolarów
  • Verizon wypłaca dywidendę w wysokości 4,6%, a ostatnio podniósł ją już 15 rok z rzędu
  • Home Depot konsekwentnie generuje zwrot z zainwestowanego kapitału na poziomie około 30%
  • Marża brutto Microsoftu wzrosła w ciągu ostatniego kwartału o 25%, co sugeruje, że pozycja konkurencyjna spółki cały czas się umacnia
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Warren Buffett posiada w swoim portfelu inwestycyjnym wiele ciekawych spółek

Nigdy nie powinniśmy zapominać o podstawach. Podczas, gdy jesteśmy bombardowani licznymi wiadomościami ze świata inwestycji, naszym zadaniem jest pamiętać o jednym, fundamentalnym fakcie – spółki istnieją głównie z jednego powodu, którym jest wzięcie kapitału od inwestorów i zarabianie na nim.Właśnie z tego powodu uczestnicy rynku akcji powinni poszukiwać firm charakteryzujących się trwałą przewagą konkurencyjną, które są w stanie konsekwentnie osiągać wysokie stopy zwrotu.

Najlepszą spółką do posiadania jest taka, która w długim okresie czasu jest w stanie zaangażować duże ilości dodatkowego kapitału przy bardzo wysokich stopach zwrotu – powiedział kiedyś Warren Buffett.

W słowach Wyroczni z Omaha jest wiele prawy. A więc, które spółki z portfela Warrena Buffetta będą nam w stanie zagwarantować wysokie stopy zwrotu? Sprawdźmy!

Merck

Buffett posiada udziały w kilku dużych przedsiębiorstwach działających w branży farmaceutycznej. Jednym z nich jest Merck. Gigant z sektora opieki zdrowotnej może obecnie zaoferować nam atrakcyjną wartość.

Merck posiada sześć leków, które wygenerowały ponad miliard dolarów sprzedaży w minionym roku. Spółka posiada również jednostkę ds. zdrowia zwierząt, której wartość wynosi prawie 4,7 miliarda dolarów.

Niewątpliwą gwiazdą spółki jest Keytruda, lek stosowany w leczeniu różnych form raka. W 2020 roku przyniósł on 14,4 miliarda dolarów zysku, a sprzedaż w pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku wzrosła o 21% w porównaniu z rokiem 2020. Poza onkologią, firma posiada również popularne leki w immunologii, leczeniu chorób układu krążenia i cukrzycy.

invest
Notowania spółki Merck, zakres 5 l, źródło: Stooq.pl
Notowania spółki Merck, zakres 5 l, źródło: Stooq.pl

Spółka oczekuje wzrostu sprzedaży w całym roku o 12%-14% do 46,9 miliardów dolarów. Dla akcjonariuszy może to być dobra okazja do kupna, ponieważ notowaniu spółki znajdują się obecnie w dołku. Dzięki niskiej wycenie, skupieniu się na szybciej rosnących segmentach i 3,4% dywidendzie, warto dodać ten pakiet akcji Berkshire Hathaway do swojego portfela w tym miesiącu.

Verizon

Kolejnym holdingiem notowanym w pobliżu wieloletnich minimów – nie licząc krachu wywołanego pandemią w marcu 2020 roku – jest Verizon. Buffett uwielbia akcje z przewidywalnymi przychodami i siłą cenową. Verizon ma obie te cechy w nadmiarze.

Ze względu na swoje usługi bezprzewodowe i ofertę kablową Fios, firma komunikacyjna jest niezbędnym wydatkiem w wielu gospodarstwach domowych. Pomimo przewidywalności biznesu, Wall Street jest zniechęcona do akcji Verizon. Potencjał spółki w najbliższych latach może jednak to odwrócić.

Notowania spółki Verizon, zakres 5 l, źródło: Stooq.pl
Notowania spółki Verizon, zakres 5 l, źródło: Stooq.pl

Wzrost w ostatnich latach był anemiczny, a przychody w ciągu ostatnich 12 miesięcy tylko nieznacznie przewyższały te z 2015 roku. Spółka wypłaca dywidendę w wysokości 4,6%, a ostatnio podniosła ją już 15 rok z rzędu.

Zobacz również: Warren Buffett i 3 spółki, które trzyma dla stabilnego dochodu i dywersyfikacji portfela

Inwestorzy, którzy szukają stabilnej firmy, której cena znajduje się w dołku, powinni w tym miesiącu rozważyć kupno akcje spółki Verizon. Jej niska wycena i wysoka dywidenda dają pewien margines bezpieczeństwa. Może się to przydać w sytuacji, gdy coraz więcej ekspertów przewiduje, że rynek akcji będzie miał przed sobą trudną drogę.

Home Depot

Home Deport jest właścicielem sieci hipermarketów The Home Depot. Zajmują się one sprzedażą niemal wszystkich popularnych rodzajów materiałów budowlanych i narzędzi. Spółka konsekwentnie generuje zwrot z zainwestowanego kapitału na poziomie około 30%.

Dzięki ogromnemu efektowi skali, dobrze rozpoznawalnej marce i zwięzłemu merchandisingowi, zarządowi udało się wypracować ponadprzeciętne wskaźniki operacyjne, jednocześnie wynagradzając swoich akcjonariuszy.

W ciągu ostatnich pięciu lat spółka zwróciła akcjonariuszom ponad 55 miliardów dolarów w formie dywidend bądź wykupu akcji, co jest imponującym wynikiem.

Notowania spółki Home Depot, zakres 5 l, źródło: Stooq.pl
Notowania spółki Home Depot, zakres 5 l, źródło: Stooq.pl

Chociaż wyniki spółki były ostatnio nieco rozczarowujące – transakcje klientów spadły o 5,8% w ostatnim kwartale – długoterminowy trend inwestowania w Home Depot powinien nadal działać na korzyść spółki.

Przy całkowitej stopie zwrotu na poziomie 3,8%, 2-procentowej dywidendzie oraz 1,9% zwrotu z odkupu akcji – stosunek ryzyka do zysku wygląda na tyle atrakcyjnie, że warto dokonać zakupu akcji Home Depot.

Microsoft

Ostatnią pozycją na naszej liście jest Microsoft – spółka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Skupmy się więc na faktach. Pięcioletnia stopa zwrotu z zainwestowanego kapitału w Microsoft kształtuje się na poziomie 20%.

Choć wiele osób uważa Microsoft za powolną i nudną spółkę technologiczną, należy pamiętać, że to wciąż monopolista w zakresie usług Windows i Office. W połączeniu z rosnącą obecnością w szybko rozwijającej się przestrzeni chmury publicznej, daje jej solidny stosunek ryzyka do zysku.

W ostatnim kwartale zysk netto wzrósł o 47% do 16,5 miliardów dolarów, a przychody wzrosły o 21% do 46,2 miliardów dolarów. Segment Inteligentnej Chmury firmy wzrósł o 35% do 3,9 miliardów dolarów, głównie dzięki dużemu popytowi na kluczową usługę chmury obliczeniowej Azure.

Notowania spółki Microsoft, zakres 5 l, źródło: Stooq.pl
Notowania spółki Microsoft, zakres 5 l, źródło: Stooq.pl

Co ważniejsze, marża brutto wzrosła w ciągu kwartału o 25%, co sugeruje, że pozycja konkurencyjna Microsoftu tylko się umacnia. Obecnie akcje Microsoftu oferują stopę dywidendy na poziomie 0,7% oraz stopę zwrotu z wykupu na poziomie 1,1%.

Wszystkie powyższe dane potwierdzają systematyczny rozwój przedsiębiorstwa i ciągły wzrost jej konkurencyjności, co sprawia, że zakup akcji Microsoftu również wydaje się rozsądną decyzją.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: najwyższy kurs lewa | akcje enea | notowania bank handlowy | notowania selvita | lira turecka kurs | eurocash giełda | ccc notowania |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here