Naga MarketsLogo Berkshire HathawayW sobotę fundusz słynnego Warrena Buffetta – Berkshire Hathaway – opublikował raport finansowy za III kw. 2021 roku. Według niego przychody wyniosły 10,34 mld dolarów. Berkshire odnotowało również dochód operacyjny w wysokości 6,47 mld dolarów w trzecim kwartale, wzrastając o 18% z 5,48 mld dolarów w tym samym czasie w poprzednim roku.

  • W minioną sobotę fundusz inwestycyjny Warrena Buffetta opublikował raport finansowy
  • Berkshire Hathaway chwali się w nim przychodami rzędu 10,34 mld USD w III kw.
  • Raport o zyskach zawiera również zyski z inwestycji w wysokości 3,1 mld dolarów w trzecim kwartale 2021 roku
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Warren Buffett ma powodu do dumy

Według raportu sobotniego, przychód Berkshire Hathaway wyniósł w trzecim kwartale 2021 roku 10,34 mld dolarów. Berkshire odnotowało również dochód operacyjny w wysokości 6,47 mld dolarów w trzecim kwartale, wzrastając o 18% z 5,48 mld dolarów w tym samym czasie w poprzednim roku.Raport o zyskach zawiera również zyski z inwestycji w wysokości 3,1 mld dolarów w trzecim kwartale 2021 roku i 26,9 mld dolarów w pierwszych dziewięciu miesiącach roku. Dodatkowo zyski ze sprzedaży inwestycji, jakie konglomerat osiągnął w tym roku, wyniosły 757 mln dolarów i 2,4 mld dolarów odpowiednio w trzecim kwartale i pierwszych dziewięciu miesiącach 2021 roku.

wykres Kurs akcji Bershire D1 08.11.2021
Kurs akcji Bershire D1 08.11.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Czytając dalej Berkshire odkupił 7,6 mld dolarów swoich akcji, co daje łączną sumę z dziewięciu miesięcy w wysokości około 20,2 mld dolarów. Jego udział w sektorze kolejowym, użyteczności publicznej i energetycznym wzrósł w skali roku z 2,74 mld USD w 2020 r. do 3,03 mld USD w tym samym kwartale tego roku.

Tymczasem Całkowite zyski, które odzwierciedlają zmienne inwestycje kapitałowe Berkshire, spadły w trzecim kwartale do 10,3 miliarda dolarów, co oznacza ponad 60% spadek rok do roku. Zwrot z inwestycji kapitałowych Berkshire wyniósł tylko 3,8 miliarda dolarów w zeszłym kwartale, w porównaniu do 24,8 miliarda dolarów zysku rok temu. Jednak jak Buffett podkreślił – inwestorzy nie powinni przykładać dużej wagi do kwartalnych zmian w zyskach lub stratach inwestycyjnych.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here