Naga MarketsWarren Buffet uważa, że Bitcoin nie jest zasobem wartości. Widzi jednak potencjał w technologii blockchain

Yoni Assia, CEO i współzałożyciel eToro, uczestniczył niedawno w kolacji z Warrenem Buffettem, prezesem i dyrektorem generalnym Berkshire Hathaway, jako gość Justina Suna, założyciela kryptowaluty Tron. Według jego relacji Buffett uważa Bitcoina za magazyn strachu, a nie magazyn wartości. Tymczasem kurs BTC ponownie przebił psychologiczny poziom 10 000 USD i we wtorek do południa nieznacznie wzrasta powyżej 10 300 USD.


Buffet: ​​Inwestowanie w coś, co oczekuje załamania rynku, nie jest dobrą strategią

waren buffettKolacja odbyła się dzięki temu, iż Justin Sun wygrał licytację kwotą 4,57 mln USD przekazując ją na organizację charytatywną wspieraną przez Buffeta. Jego gośćmi byli Charlie Lee, założyciel Fundacji Litecoin; Chris Lee, dyrektor finansowy chińskiej giełdy Huobi; Yoni Assia, dyrektor generalny platformy handlowej eToro; oraz Helen Hai, szefowa Fundacji Charytatywnej Binance.

Obiad był dla mnie momentem zmieniającym życie. To był wielki zaszczyt spotkać jednego z najbardziej znanych i odnoszących sukcesy inwestorów na świecie oraz mojego osobistego bohatera. Podziwiałem go z daleka od dzieciństwa – oznajmił Assia.

Z jego relacji wynika, że Warren Buffet mówił dokładnie to, co napisał w wielu książkach. Mianowicie, inwestowanie jest proste. Zarabianie na rynkach jest łatwe. Inwestuj w firmy, które rozumiesz i w które wierzysz. Jeśli będziesz przestrzegać zasad inwestowania w wartość, jak wyjaśniono w książce Benjamina Grahama z 1949 r. to odniesiesz sukces jako inwestor.

Warren wierzy w firmy generujące wartość. Bitcoin nie ma tych jawnych wskaźników, więc nie widzi jego wartości. Warren uważa, że ​​BTC jest cenny tylko w kontekście krótkoterminowej zmienności rynku i załamania giełdowego (podobnie jak złoto). Uważa, że ​​inwestowanie w coś, co oczekuje załamania rynku, nie jest dobrą strategią. W jego ocenie ​​BTC jest cenny tylko ze względu na strach przed tym, co stanie się w krótkim okresie, jeśli nastąpi krach na rynkach. Bitcoin nie jest więc dla niego zasobem wartości, lecz zasobem strachu – dodał współzałożyciel eToro.

Buffet uważa jednak, że technologia blockchain ma wartość, ale żadna firma obecnie nie korzysta z niej poprawnie. Wielu entuzjastów twierdzi, że jest to ważna technologia, ale nikt tak naprawdę jej nie używa.

Zgadzam się z nim, że wciąż jesteśmy na bardzo wczesnym etapie technologii blockchain. Jednak jestem niesamowicie podekscytowany jej potencjałem – szczególnie tym, że może czynić dobro. Pamiętajmy, że fundamentalne zmiany nie przychodzą z dnia na dzień tylko wymagają czasu na wdrożenie i adaptację – podsumował Assia.

Zobacz również: Bitcoin (BTC) osiągnie 40 tys. przed Dow Jones, uważa Tom Lee

Bitcoin ponownie powyżej 10 000 USD

Notowania najpopularniejszej kryptowaluty ponownie wspięły się na najwyższy poziom od września 2019 roku przebijając psychologiczną barierę 10 000 USD. W środę przed południem kurs nieznacznie wzrasta o 0,60 procent i znajduje się nieco powyżej poziomu 10 300 USD. Trwałe przebicie październikowego szczytu 10 350 USD może wywołać falę aprecjacji BTC z celem na sierpniowy szczyt w okolicach okrągłego poziomu 12 000 USD. Z drugiej strony dopiero spadek poniżej 9000 USD wyhamowałby tegoroczną presję kupujących.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here