Naga MarketsWarren Buffett, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, który w tegorocznym zestawieniu Forbesa zajął drugie miejsce z majątkiem rzędu 75,6 mld USD dołączył do grona osób, które uważają, że Bitcoin to bańka spekulacyjna, która prędzej czy później musi pęknąć.


Najsłynniejszy inwestor świata przyznał podczas corocznego spotkania ze studentami, które odbyło się w tym miesiącu w Omaha, że “ludzie ekscytują się tym co dzieje się w ostatnim czasie z cenami kryptowalut, w tym Bitcoina.” Jego zdaniem jednym z czynników napędzających ostatnie, bardzo dynamiczne wzrosty najpopularniejszej z walut cyfrowych jest wzrost zainteresowania tym instrumentem inwestorów z Wall Street.

Wyrocznia z Omaha, bo tak właśnie nazywany jest Warren Buffett nie ukrywa, że jest sceptycznie nastawiony do wirtualnych walut, które zdecydowana większość osób traktuje stricte spekulacyjnie. Jego zdaniem niemożliwe jest określenie ile jest warty Bitcoin, bo to jest aktywo, które nie ma żadnej wewnętrznej wartości i nie generuje dochodu. 

Podczas spotkania ze studentami przyznał, że nie ma pojęcia jak długo będą trwały wzrosty na BTC i jaki może być ostateczny kurs tej kryptowaluty. Jego zdaniem nikt nie jest w stanie tego przewidzieć. Zaznaczył jednak, że jest to prawdziwa, najprawdziwsza bańka spekulacyjna, która prędzej czy później musi pęknąć.

Zobacz również: Steve Wozniak: Bitcoin jest lepszy od złota i USD

W tym miejscu warto przytoczyć jedna z pięciu zasad inwestowania według Warrena Buffetta:

Skupiaj się na dłuższym horyzoncie inwestycyjnym. W inwestycjach myśl tylko o tym co firma będzie produkować, na czym zarabiać, a nie jak zmienia się jej codzienna wycena. “Gry są wygrywane przez graczy, którzy skupieni są na boisku a nie wpatrzeni w tablicę z wynikami”. Jeżeli możesz cieszyć się weekendami nie myślać o cenach akcji, spróbuj tego samego w tygodniu.

Spoglądając na notowania BTC/USD zauważymy, że kurs najpopularniejszej z walut cyfrowych tylko w tym roku wzrósł o niemal 540% (z niespełna 970 USD w styczniu do niemal 6200 USD w ubiegłym tygodniu).

Zobacz więcej artykułów o Warrenie Buffett’cie:

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStatystyki skuteczności strategii ADX EMA – 27.10.2017
Następny artykułPo 3 dekadach trading floor Hongkongu do zamknięcia. Przegrał z komputerami
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here