CMC Markets

Warren Buffett, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, który w tegorocznym zestawieniu Forbesa zajął drugie miejsce z majątkiem rzędu 75,6 mld USD dołączył do grona osób, które uważają, że Bitcoin to bańka spekulacyjna, która prędzej czy później musi pęknąć.


Najsłynniejszy inwestor świata przyznał podczas corocznego spotkania ze studentami, które odbyło się w tym miesiącu w Omaha, że “ludzie ekscytują się tym co dzieje się w ostatnim czasie z cenami kryptowalut, w tym Bitcoina.” Jego zdaniem jednym z czynników napędzających ostatnie, bardzo dynamiczne wzrosty najpopularniejszej z walut cyfrowych jest wzrost zainteresowania tym instrumentem inwestorów z Wall Street.

Wyrocznia z Omaha, bo tak właśnie nazywany jest Warren Buffett nie ukrywa, że jest sceptycznie nastawiony do wirtualnych walut, które zdecydowana większość osób traktuje stricte spekulacyjnie. Jego zdaniem niemożliwe jest określenie ile jest warty Bitcoin, bo to jest aktywo, które nie ma żadnej wewnętrznej wartości i nie generuje dochodu. 

Podczas spotkania ze studentami przyznał, że nie ma pojęcia jak długo będą trwały wzrosty na BTC i jaki może być ostateczny kurs tej kryptowaluty. Jego zdaniem nikt nie jest w stanie tego przewidzieć. Zaznaczył jednak, że jest to prawdziwa, najprawdziwsza bańka spekulacyjna, która prędzej czy później musi pęknąć.

Zobacz również: Steve Wozniak: Bitcoin jest lepszy od złota i USD

W tym miejscu warto przytoczyć jedna z pięciu zasad inwestowania według Warrena Buffetta:

Skupiaj się na dłuższym horyzoncie inwestycyjnym. W inwestycjach myśl tylko o tym co firma będzie produkować, na czym zarabiać, a nie jak zmienia się jej codzienna wycena. “Gry są wygrywane przez graczy, którzy skupieni są na boisku a nie wpatrzeni w tablicę z wynikami”. Jeżeli możesz cieszyć się weekendami nie myślać o cenach akcji, spróbuj tego samego w tygodniu.

Spoglądając na notowania BTC/USD zauważymy, że kurs najpopularniejszej z walut cyfrowych tylko w tym roku wzrósł o niemal 540% (z niespełna 970 USD w styczniu do niemal 6200 USD w ubiegłym tygodniu).

Zobacz więcej artykułów o Warrenie Buffett’cie:

 

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here