Naga MarketsBerkshire Hathaway pozbywa się udziałów Wells Fargo - pierwszy raz od 1989 r.Podczas wtorkowej sesji handlowej media obiega informacja o tym, jak fundusz sławnego Warrena Buffeta – Berkshire Hathaway pozbywa się prawie wszystkich udziałów w Wells Fargo, które fundusz posiada od 1989 roku. Berkshire potwierdził, że posiadał zaledwie 26,4 mln USD akcji czwartego co do wielkości banku w USA na dzień 31 marca. W listopadzie ubiegłego roku amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oskarżyła dwóch byłych najwyższych rangą dyrektorów Wells Fargo o wprowadzanie w błąd inwestorów.

  • Berkshire pozbywa się prawie wszystkich udziałów w Wells Fargo
  • Fundusz Warrena Buffeta trzyma akcje banku od 1989 roku
  • Inwestor z Omaha reaguje na doniesienia o aferze związanej z bankiem
  • Reputacja banku została zburzona przez rewelacje, że pracownicy stojący przed agresywnymi celami sprzedaży otworzyli miliony niechcianych kont

Warren Buffet znacznie wyprzedał Wells Fargo – pokłosie afery banku

We wtorek fundusz prowadzony przez ulubieńca inwestorów – Warrena Buffeta, potwierdził, że wyprzedaje on zdecydowaną większość posiadanego pakietu akcji konglomeratu finansowego z USA – Wells Fargo. Akcje te fundusz Berkshire Hathaway posiada od 1989 roku, a więc była to dotychczas 31 letnia inwestycja zakończona na skutek afery giganta.

Te artykuły również Cię zainteresują
W raporcie podanym przez fundusz, Berkshire podał, że posiadał zaledwie 26,4 mln USD akcji czwartego co do wielkości banku w USA na dzień 31 marca, w dół z około 32 mld USD w styczniu 2018 r. Berkshire zaczął inwestować w Wells Fargo z siedzibą w San Francisco w 1989 r., I wydał co najmniej 12,7 mld USD na jego akcje, budując 10% udziałów.

wykres Wells Fargo D1 18.05.2021
Wells Fargo D1 18.05.2021

Przypomnijmy, że wokół banku powstała spora afera. Według mediów najpierw bank bez wiedzy jego klientów zakładał im konta – by później obserwować, jak dzięki temu rosną słupki sprzedażowe. Bank sporo przez to zarobił, kiedy kurs akcji poszybował na wieść o bardzo dobrych wynikach finansowych.

Dodatkowo również w listopadzie ubiegłego roku amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oskarżyła dwóch byłych najwyższych rangą dyrektorów Wells Fargo o wprowadzanie w błąd inwestorów co do swoich wyników finansowych. Wells Fargo pozostaje pod dyrektywą Rezerwy Federalnej z lutego 2018 roku zakazującą wzrostu aktywów, dopóki nie wprowadzi wystarczających ulepszeń.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkn orlen akcje | selvita akcje | 11bit akcje | pkn orlen cena akcji | biomed notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here