Naga MarketsWarren Buffett: Berkshire Hathaway jedną z 5 najsilniej tracących spółek na Wall Street w 2020Ostatnie miesiące przyniosło wielu firmom rekordowe wzrosty, jednak amerykańskiemu holdingowi Berkshire Hathaway, kierowanemu przez miliardera Warrena Buffetta, daleko do takiego wyniku.

  • Tylko cztery amerykańskie spółki odnotowały większy spadek kapitalizacji niż Berkshire Hathaway.
  • Holding Warrena Buffeta posiada udziały w dwóch z tych spółek.
  • Udziały Berkshire Hathaway w Apple są warte już ponad 90 miliardów dolarów.

Słabe wyniki holdingu miliardera

Na tę sytuację zwrócił uwagę prezes Roundhill Investments Will Hershey na swoim Twitterze.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółki, które odnotowały największy wzrost kapitalizacji to przedstawiciele branży technologicznej (Apple, Microsoft i Google), samochodowej (Tesla), a także detalicznej (Amazon). Ten ostatni odnotował najwyższy wzrost kapitalizacji w ciągu roku – 561 miliardów dolarów.

Po drugiej stronie, największą stratę odnotował JPMorgan, tracąc 138 miliardów dolarów wartości rynkowej.  Na drugim miejscu znajduje się, Wells Fargo z wynikiem -125 miliardów dolarów, a zaraz za nim Bank of America ze stratą na poziomie 115 miliardów dolarów. Jest to istotne w przypadku spółki kierowanej przez Buffetta, ponieważ posiada ona prawie 10% akcji Wells Fargo i 6,8% akcji Bank of America. Czwartą lokatę zajmuje amerykańska spółka paliwowa ExxpnMobil.

Zobacz również: UE przeznaczy 750 mld euro na odbudowę po kryzysie

Berkshire Hathaway znajduję się na piątym miejscu, z stratą wartości rynkowej rdr na poziomie 90 miliardów dolarów. Kapitalizacja holdingu spadła o 16% do poziomu 460 miliardów dolarów.

Cena akcji Berkshire Hathaway od początku roku traci niemal 16%

Przedsiębiorstwo uniknęło głębszych spadków, dzięki inwestycjom w Apple – Berkshire Hathaway posiada w nim udziały o wartości przekraczającej 90 miliardów dolarów.

Ostatnie decyzje inwestycyjne Buffetta spotykały się z krytyką. Weteran rynków pozbył się swoich udziałów w liniach lotniczych, a zamiast tego wolał trzymać około 130 miliardów dolarów w gotówce.

Wykres przestawiający zmianę ceny akcji Berkshire Hathaway w ciągu ostatniego roku, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here