Naga MarketsZysk operacyjny Berkshire Hathaway Inc. wzrósł o 14% do rekordowego poziomu, gdy konglomerat Warrena Buffetta odnotował zyski kolejny rok z rzędu i uzyskał długo oczekiwany profit od Kraft Heinz Co. Zysk operacyjny wzrósł do ​​7,86 miliarda USD w trzecim kwartale, częściowo dzięki wzrostowi dochodów z inwestycji i grupie reasekuracyjnej Berkshire, która odnotowała swój pierwszy zysk ubezpieczeniowy w tym roku, pomimo strat z tytułu tajfunu w Japonii.


Zobacz również: Jaroszek: Śladami Warrena Buffetta to książka od polskich inwestorów dla polskich inwestorów

Stos gotówki niweluje zyski firmy?

Logo Berkshire HathawayWyniki sprawiły, że majątek firmy osiągnął rekordowy poziom 128 miliardów dolarów, nawet gdy wydano w tym roku 10 miliardów dolarów na inwestycje w Occidental Petroleum Corp., największy zakup Warrena Buffetta od ponad roku. Oprócz tej umowy miliarder był sprzedawcą netto akcji w tym kwartale i odkupił mniej akcji własnych Berkshire niż oczekiwali analitycy.

To nieprzyzwoita ilość gotówki. Mimo to wyniki operacyjne były „naprawdę dobre. To całkiem niezły wynik – powiedział Jim Shanahan, analityk z Edwarda Jonesa w wywiadzie.

Fakt, że wiele firm Buffetta zarabia pieniądze szybciej niż może znaleźć na nie dobre miejsca do inwestowania, jest problemem, którego wiele firm mogłoby zazdrościć. Są jednak oznaki, że bezczynne fundusze hamują wzrost spółki, a akcje Berkshire są na dobrej drodze do osiągnięcia najgorszych wyników od 2009 roku. Akcje klasy A spółki zyskały w tym roku 5,7%, co jest o wiele gorszym wynikiem niż 22% wzrostu indeksu S&P 500 w tym czasie.

Berkshire zanotowało 467 mln USD zysków związanych z udziałem w zyskach Krafta Heinza w pierwszych dziewięciu miesiącach 2019 r. Buffettowi zarzucano nieudaną inwestycję po licznych potknięciach Krafta Heinza w ciągu ostatniego roku. Po słabym początku 2019 roku, Kraft Heinz opublikował wyniki za pierwszą połowę w sierpniu i powrócił na właściwą ścieżkę w październiku, kiedy to odnotował zysk za trzeci kwartał, który przekroczył szacunki analityków. To spowodowało, że akcje wzrosły do ​​najwyższego poziomu od maja, choć wciąż są znacznie poniżej wartości bilansowej Berkshire.

Wykup akcji własnych w wysokości 700 mln USD w Berkshire w III kwartale był o prawie 75% w porównaniu z drugim kwartałem. W trzecim kwartale wynik był mniejszy niż rekordowy wykup akcji Berkshire w wysokości 1,7 mld USD w pierwszym kwartale oraz był niższy niż 900 mln USD oszacowane przez analityków z UBS Group AG. Jednak zakupy były niewielkie w porównaniu z innymi gigantycznymi firmami, zwłaszcza finansowymi. Bank of America Corp., który zalicza Berkshire do swoich największych akcjonariuszy, powiedział w czerwcu, że planuje odkupić ponad 30 miliardów dolarów swoich akcji w przyszłym roku.

Zobacz również: Warren Buffet chce zwiększyć udziały w Banku Ameryki

Zysk przed opodatkowaniem od grupy producentów Berkshire, w tym Precision Castparts Corp. i Marmon, skoczył o 4,9% w trzecim kwartale. Z kolei zysk netto spadł o 11% do 16,5 mld USD. Zgodnie z nowymi zasadami rachunkowości Berkshire musi zgłaszać zmiany w portfelu inwestycyjnym w postaci dochodu netto. Niezrealizowane zyski w trzecim kwartale wyniosły około 8 miliardów dolarów w porównaniu do 10,2 miliarda dolarów w analogicznym okresie rok wcześniej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here