Naga MarketsRok 2020 uświadomił wielu osobom, jak ważna w naszym życiu jest medycyna i opieka zdrowotna. Niektórzy uważają także, że branża ta może być całkiem niezłą okazją inwestycyjną. Do takich wniosków doszedł Warren Buffett. Jeden z najstarszych miliarderów na świecie, który niedawno obchodził swoje 90. urodziny zainwestował 5,7 miliarda dolarów w akcje czterech dużych producentów leków.

  • Wehikuł inwestycyjny Buffetta zainwestował 5,7 mld USD w 4 duże spółki farmaceutyczne
  • Warren Buffet 6. najbogatszym człowiekiem na świecie
  • Tylko od początku września jego majątek powiększył się o 5,4 mld USD

Berkshire Hathaway widzi potencjał w branży medycznej

Kierowany przez Warrena Buffetta wehikuł inwestycyjny Berkshire Hathaway ujawnił, że zainwestował 5,7 mld USD w akcje czterech dużych firm z branży medycznej, z czego po ponad 1,8 mld USD przeznaczone zostało na zakup akcji Abbvie Inc, Bristol-Myers Squibb Co oraz Merck & Co a 136 mln USD na papiery wartościowe spółki Pfizer Inc, która ogłosiła niedawno, iż posiada skuteczną szczepionkę przeciw koronawirusowi.

Wybuch pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 skłonił słynnego inwestora do innego myślenia o służbie zdrowia. James Armstrong, prezes Henry H. Armstrong & Associates w Pittsburghu, który jest właścicielem akcji Berkshire wskazuje, że sektor ten stał się bardziej efektywny, ponieważ duże firmy farmaceutyczne współpracują z mniejszymi, innowacyjnymi konkurentami.

Buffett 6. najbogatszym człowiekiem na ziemi

Obecnie Warren Buffett jest szóstym najbogatszym człowiekiem na świecie, a jego majątek szacowany jest na 88 mld dolarów. Oznacza to, że od początku września, tj. w ciągu zaledwie 2,5 miesiąca zarobił on 5,4 mld USD.

Źródło: Bloomberg Billionaires Index

Największą część portfela inwestycji kapitałowych stanowią spółki technologiczne, które odpowiadają za 46 proc. aktywów. Największy udział w tej kategorii ma Apple, którego akcje Warren Buffet kupił po raz pierwszy w pierwszym kwartale 2016 roku.

32 proc. portfela stanowią spółki z sektora finansowego. Jednymi z najdłużej trzymanych przez 90-latka akcji są papiery Coca-Coli, które kupił już w 1988 roku. Buffett słynie z miłości do tej marki. Plotki głoszą, że sam pije pięć puszek dziennie.

Pandemia a branża medyczna

Z tego miejsca zachęcamy także do obejrzenia audycji prezesa zarządu QValue Michała Stanka – “Inwestowanie (z) głową”, którego gościem jest Marcin Szuba, Dyrektor Inwestycyjny Esaliens TFI S.A.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTesla wejdzie w skład S&P 500. Akcje mocno w górę przed sesją
Następny artykułBoruta-Zachem miał 0,97 mln zł zysku netto, 1,11 mln zł EBIT w III kw. 2020 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here