CMC Markets

Warren Buffett, najsłynniejszy inwestor i jeden z najbogatszych ludzi na świecie stwierdził w rozmowie CNBC, że ostatnie szaleństwo bitcoina i innych kryptowalut nie skończy się dobrze. Interpretując jego wypowiedź, że “dojdzie do złego zakończenia” moglibyśmy wnioskować, że spodziewa się on upadku całego rynku walut cyfrowych.


Bitcoin to prawdziwa bańka

Warren Buffet po raz pierwszy na temat bitcoina publicznie wypowiedział się w październiku 2017 roku. Podczas corocznego spotkania ze studentami, które odbyło się wówczas w Omaha przyznał, że “ludzie ekscytują się tym co dzieje się w ostatnim czasie z cenami kryptowalut, w tym Bitcoina.” Jego zdaniem jednym z czynników napędzających ówczesne, bardzo dynamiczne wzrosty najpopularniejszej z walut cyfrowych jest wzrost zainteresowania tym instrumentem inwestorów z Wall Street.

Wyrocznia z Omaha, bo tak właśnie nazywany jest Warren Buffet nie ukrywa, że jest sceptycznie nastawiony do wirtualnych walut, które zdecydowana większość osób traktuje stricte spekulacyjnie. Jego zdaniem niemożliwe jest określenie ile jest warty Bitcoin, bo to jest aktywo, które nie ma żadnej wewnętrznej wartości i nie generuje dochodu. 

Warto jednak wspomnieć, że rynek kryptowalut, który wyceniany jest obecnie na nieco ponad 656 mld USD jest wart więcej niż należąca do Buffetta spółka Berkshire Hathaway, która wyceniana jest obecnie na 507 miliardów USD.

Może Cię zainteresować: Przewidział dwa kryzysy, teraz czeka na krach Bitcoina

Mimo, że zdaniem najsłynniejszego inwestora na świecie Bitcoin to prawdziwa, najprawdziwsza bańka spekulacyjna, która prędzej czy później musi pęknąć, to nie zamierza on zajmować krótkiej pozycji w kontraktach futures na BTC. Jak przyznał już w październiku, nie ma pojęcia jak długo będą trwały wzrosty na BTC i jaki może być ostateczny kurs tej kryptowaluty. Wie jednak, że koniec będzie tragiczny.

Wiem, że nie wiem?

Warto także zaznaczyć, że Warren Buffet nie jest ekspertem w dziedzinie kryptowalut. Nie wiemy nawet jak dokładnie zgłębiał ten temat i czy rozumie technologię Blockchain, która swoi za Bicoinem.

“Mam wystarczająco dużo problemów z rzeczami, o których myślę, że coś wiem (…) Dlaczego powinienem zajmować długą lub krótką pozycję na czymś, na czym się nie znam” – stwierdził.

Co ciekawe, komentarze Buffetta pojawiły się dzień po tym jak Jamie Dimon, prezes jednego z największych banków inwestycyjnych – JPMorgan Chase & Co (JPMorgan) zdał sobie sprawę, że technologia blockchain może okazać się przyszłością i publicznie przyznał, że żałuje nazwania rynku kryptowalut oszustwem.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Zobacz więcej artykułów o Warrenie Buffett’cie:

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 12.01.2018
Następny artykułKomentarz walutowy – dolar pod presją przed danymi
Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here