Naga MarketsKarykatura Warrena BuffettaJak podaje Reuters, Warren Buffett powiedział dziś, że negatywne nagłówki w gazetach, w tym te dotyczące epidemii koronawirusa, nie osłabiają jego poglądu, że akcje są dobrym miejscem dla wielu ludzi do inwestowania na dłuższą metę. Co jednak oznacza dla Buffeta wspomiana “dłuższa meta”?


Warren Buffet nie boi się koronawirusa

Wypowiadając się w CNBC, Buffett powiedział, że nie ma specjalnej wiedzy na temat koronawirusa, ale że inwestorzy z 10-20-letnim horyzontem czasowym,, którzy są skoncentrowani na wynikach poszczególnych firm znajdą “dobrą inwestycję”, lokując kapitał w akcje.

“Z pewnością nie można przewidzieć rynku, czytając gazetę codzienną” – powiedział Buffett. “Jeśli przyjrzysz się obecnej sytuacji, … dojdziesz do wniosku, że zyskasz więcej lokując swoje pieniądze w akcje w przypadku obligacji.”Buffett dodał przyznał jednak, że epidemia koronaawirusa dotknęła wiele jego firm, w które inwestuje Berkshire Hathaway.

Zobacz także: Kurs dolara silny o poranku, koronawirus uderza w rynek

Jednak jak stwierdził Buffet, “Spółki zawsze przychodzą jakieś kłopoty”. “Prawdziwe pytanie brzmi: gdzie będą te firmy za 5 lub 10 lat.” Buffett wypowiadał się tuż po tym, jak Berkshire opublikowało wyniki z końca roku w sobotę. Zysk operacyjny jego firmy spadł o 3% do 23,97 mld dolarów. Z kolei zysk netto wyniósł rekordową sumę 81,42 mld USD, do czego przyczyniły się niezrealizowane zyski z inwestycji w akcje takich firm jak Apple Inc (AAPL.O).

Sytuacja techniczna na indeksie NASDAQ

O ile Warren Buffet nie przejmuje się skutkami koronowirusa ponieważ jest to inwestor bardzo, ale to bardzo długoterminowy, tak w krótszej perspektywie czasu jest o co się martwić. Najlepszym tego przykładem jest dzisiejsza sesja, gdzie indeksy giełdowe na całym świecie zanurkowały. Amerykański indeks technologiczny – Nasdaq traci dziś ponad 4 procent! Kurs dotarł do średniej SMA50 (niebieska linia), niemniej nie wykluczony jest dalszy ruch w kierunku dolnego ograniczenia układu Overbalance, który powinno stanowić kluczowe wsparcie.

Nasdaq interwał D1
Nasdaq interwał D1

Zobacz również: Koronawirus pogrąża rynek akcji na świecie, WIG20 tonie!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here