Naga Markets“Czasami musisz zapłacić pewną cenę, aby później zyskać o wiele wyższą wartość” – Warren Buffett

Warren Buffet trafił w tym miesiącu na pierwsze strony gazet, które informują o jego inwestycjach na dużą skalę. Inwestor-miliarder przeznaczył 5,1 miliarda dolarów na odkupienie akcji Berkshire Hathaway. Wśród inwestorów powszechnie wiadomo, że kiedy Warren Buffett zaczyna kupować to najprawdopodobniej coś interesującego i ważnego ma miejsce na rynku. Aktualną sytuację na wykresach przedstawił David Jones, główny ekonomista Capital.com.

  • Buffet zakupił pakiet akcji Banku Ameryki za 2 mld USD, posiadając łącznie 24 mld USD
  • Apple stanowi 40% portfolio Berkshire Hathaway

Warren Buffett uznaje Apple jako swój trzeci biznes

Na początku maja legendarny inwestor stwierdził, że Berkshire trzyma dużo gotówki i jest przygotowany na każdy kierunek rynku w związku z trwającą pandemią. Szukając niedowartościowanych aktywów najprawdopodobniej stwierdził, że można za takie uznać m.in. akcje jego własnego wehikułu inwestycyjnego.

Te artykuły również Cię zainteresują
SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Przed ostatnią inwestycją Warrena Buffetta akcje spadły o 1,7% i 2,4% (odpowiednio akcje klasy A i klasy B). Inna długoletnia inwestycja Warrena Buffetta, Bank of America, również odnotowała znaczny wzrost zakupów akcji. Tak więc nawet pomimo całego chaosu i niepewności spowodowanej pandemią koronawirusa, dla Warrena Buffetta 2020 rok wydaje się raczej udany i dynamiczny.

Capitalcom

Buffett uznaje Apple jako swój trzeci biznes. Akcje wzrosły o 50% w tym roku mimo trwającej pandemii. Należy pamiętać o nadchodzącym splicie akcji spółki w stosunku 1 do 4, co ułatwi dostępność aktywów dla szerszego grona inwestorów – oznajmił David Jones z Capital.com.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here