Naga MarketsMTE5NTU2MzE2MTY4Njg1MDY3Wczoraj Berkshire Hathaway Inc – spółka należąca do Warrena Buffeta – zakupiła udziały w Deere & Co, firmie zajmującej się produkcją sprzętu budowlanego i rolniczego. To największy zakup Buffeta w ciągu ostatniego kwartału. Z raportu spółki możemy się dowiedzieć o posiadaniu 17,1 mln akcji Deere & Co. Transakcja była omawiana już od grudnia, wczoraj ostatecznie ją sfinalizowano.


To nie jedyne działania Buffeta w ostatnim czasie. Raport zawiera również informację o zakupie 4,7 mln akcji Twenty-First Century Fox – jednej z największych na świecie wytwórni filmowych. Poza tym Buffet nabył kolejne akcje giganta komputerowego IBM Corp, dzięki czemu posiada teraz 77 mln akcji – o 9% więcej niż poprzednio.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z drugiej strony dowiedzieliśmy się że Berkshire sprzedał akcje należące do Exxon Mobil – jednego z głównych graczy na rynku ropy. Nie może to dziwić w sytuacji wciąż taniejącej ropy. Wszystkie informacje na temat zakupów Buffeta są dostępne publiczne, gdyż takie są regulacje amerykańskiego prawa dotyczące dużych inwestorów. Są oni zobligowani do publikowania szczegółowych raportów kwartalnych.

Berkshire Hathaway posiada obecnie udziały w ponad 80 spółkach w przeróżnych branżach, od produkcji lodów do spółek kolejowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here