Naga MarketsWarren Buffet nadal kupuje. Berkshire Hathaway kupił kolejne 13,6 mln akcji BofA
Warren Buffett

Berkshire Hathaway ponownie powiększył swój udział w Bank of America, kupując w okresie od 31 lipca do 4 sierpnia 13,6 milionów akcji za łączna kwotę 337 milionów dolarów.

  • Średnia cena zakupu akcji wyniosła 24,81 dolarów.
  • Berkshire Heataway posiada już 1,03 miliarda akcji BofA.
  • Fed zgodził się na zwiększenie udziału holdingu w banku do 24,9%.

Buffet nie traci wiary w amerykański bank

Holding Warrena Buffeta dalej inwestuje w jeden z największych banków na świecie. Od 20 do 30 lipca Berkshire zakupił akcje o wartości ponad 1,7 miliarda dolarów, płacąc średnio 24,24 dolarów za akcje. Średnia cena akcji BofA, które holding zakupił na początku sierpnia była już wyższa i wyniosła 24,81 dolarów.

Łącznie udział Berkshire Heataway w Bank of America wynosi 1,03 miliarda akcji, czyli 11,9% ogółu. Biorąc pod uwagę cenę akcji ze środowego zamknięcia, wartość pakietu wynosi 26,15 miliardów dolarów.

Zakupy Berkshire Heataway stały się możliwe dzięki kwietniowej decyzji Banku Rezerw Federalnych w Richmond, który zezwolił holdingowi zwiększyć swój udział w banku do 24,9%.

Inwestycje Warrena Buffeta w BofA sięgają 2011 roku, kiedy zdecydował się na zakup uprzywilejowanych akcji banku wartych 5 miliardów dolarów i warrantów na 700 milionów akcji zwykłych.

Zobacz również: Poranny przegląd rynków: Kurs funta przed decyzją Banku Anglii, GBP/USD po 1,3130 USD

Bank of America odnotował w tym roku trzecią największą stratę kapitalizacji rynkowej spośród wszystkich spółek na amerykańskiej giełdzie, wynoszącą 115 miliardów dolarów. Wydarzenia ostatnich tygodni udowadniają, że Wyrocznia z Omaha nie straciła swojej wiary w amerykańską gospodarkę.

CMC
Sprawdź nowość - koszyki akcji. Efektywne kosztowo. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

W ciągu 10 ostatnich dni akcje BofA wzrosły o 4,44%

Nic nie może w zasadzie powstrzymać Ameryki. Amerykański cud, amerykańska magia zawsze zwyciężała i zrobi to ponownie. Myślę, że banki zachowały się bardzo dobrze i są w bardzo dobrej formie – mówił Buffet w maju.

W lipcu holding zdecydował się na przejęcie aktywów amerykańskiego przedsiębiorstwa energetycznego Dominion Energy, która dostarcza energię elektryczną i gaz ziemny w zachodniej części Stanów Zjednoczonych.

Transakcje przeprowadzone w lecie pozwolą ograniczyć ilość wolnej gotówki, której Berkshire Hathaway miał w marcu 137 miliardów dolarów.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Bank of America w ciągu 10 ostatnich dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here