Naga MarketsWarren Buffet mówi jak przetrwać finansowo koronawirusowy kryzys Wyroczna z Omaha, jak nazywany jest Warren Buffet na rynkach widział wiele zawirowań. Będąc inwestorem od wielu lat potrafił wyjść z trudnych inwestycji pomnażając kapitał w długim terminie. Wielu Amerykanów, ale też ludzi w pozostałych częściach globu może popaść w tarapaty finansowe w związku z kryzysem jaki zagościł na rynkach finansowych. Buffett między wierszami podpowiada, jak można sobie z nimi poradzić.

  • Buffet już w ubiegłym roku przestrzegał przez nadchodzącą katastrofą
  • Ubezpieczenie i kontrola zadłużenia na kartach kredytowych mogą być istotne

Rady Warrena Buffetta

W zeszłorocznym liście do akcjonariuszy Berkshire Hathaway, Warren Buffett ostrzegał przed nadchodzącą “megakatastrofą”, czymś całkowicie niespodziewanym, co przyćmi nawet tak niszczycielskie huragany jak Katrina i Michaela.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wspomniał też wtedy, że Berkshire ma duże udziały w firmach ubezpieczeniowych, które poniosłyby duże straty w przypadku katastrofy. On będzie jednak gotowy do pracy kolejnego dnia. Ubezpieczenie to może być zatem dobry pomysł, by samemu przygotować się na to, co nieoczekiwane.

Zabójcze zadłużenia na karcie kredytowej

Zadłużenie amerykanów na kartach kredytowych wzrosło przez pandemię koronawirusa. Buffett opowiedział akcjonariuszom swojej firmy o przyjacielu, który znalazł się w nadzwyczajnej sytuacji, i poprosił o radę, co z tym zrobić. On także miał zadłużenie na karcie kredytowej z odsetkami w wysokości 18 proc..

– Gdybym był winien pieniądze z 18-procentowymi odsetkami, pierwszą rzeczą, którą zrobiłbym z jakimikolwiek pieniędzmi jakie mam, byłoby spłacenie tego długo – powiedział Buffett.  – Nie możesz przez całe życie pożyczać pieniędzy przy takich stawkach – dodał. Jeśli nie stać Cię na spłatę zadłużenia w całości, możesz rozważyć kredyt konsolidacyjny, który jest znacznie niżej oprocentowany.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Ostrożnie z akcjami niektórych branż

Kryzys jaki wywołała pandemia koronawirusa odbił się na wielu sektorach gospodarki. Ucierpiał na tym także sam Buffett, który wyprzedał z portfela akcje linii lotniczych.

– Działalność linii lotniczych – i mogę się mylić, i mam nadzieję, że się mylę – zmieniła się w znaczący sposób – powiedział w maju na zgromadzeniu akcjonariuszy online w Berkshire Hathaway. Buffett mówi, że ludzie zniechęcali się do latania, więc „świat zmienił się dla linii lotniczych”.

Buffett wierzy w ożywienie

– Zasadniczo, nic nie może powstrzymać Ameryki. Nie mieliśmy tak naprawdę do czynienia z czymś, co bardzo przypomina obecny problem, ale napotykaliśmy na większe  problemy. Amerykański cud, amerykańska magia zawsze zwyciężała i zrobi to ponownie – mówił Buffett.

Jak dodał, nikt nie wie, co się wydarzy, a zatem inwestorzy powinni być gotowi na potencjalnie długie ożywienie. Dobre wyniki można natomiast uzyskać, jeśli akcje ma się w posiadaniu przez długi czas.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here