Naga MarketsWarren BuffettNie od dziś wiadomo, że wirtualne waluty wiążą się ze znacznym ryzykiem. Gdyby te aktywa miały zapewnić wiarygodne długoterminowe zyski, można by oczekiwać, że Warren Buffett wejdzie do gry. Jego wypróbowana i przetestowana metoda kupowania tanich udziałów w wysokiej jakości inwestycjach może być lepszym rozwiązaniem, jeśli inwestor próbuje stworzyć fundusz emerytalny. Dlaczego w ocenie legendarnego inwestora Bitcoin to zła inwestycja?

  • Pogląd Buffetta na temat Bitcoina jest gorszy niż w stosunku do złota
  • Legendarny inwestor uważa, że BTC to trucizna na szczury i zwykły token
  • Głównym powodem, dla którego Bitcoin jest złą inwestycją, jest jego ogromna zmienność
  • Szanse na to, że BTC spadnie do zera, są znacznie większe niż w przypadku materialnych aktywów

Buffett: Bitcoin nic nie robi. Tylko tam siedzi, jak muszla czy coś

Bitcoin w ostatnim czasie cieszy się dobrą passą, a jego rosnące ceny sprawiły, że dla wielu ludzi jest to bardzo atrakcyjna inwestycja. Wiele osób patrzyło na dynamikę Bitcoina w ostatnim roku i mogą rozważyć długoterminową inwestycję w najpopularniejsza kryptowalutę, aby zwiększyć swoje portfolio emerytalne.

Te artykuły również Cię zainteresują
BTC miał bardzo udany 2020 rok i nadal pozostaje silny. Jednak kryptowaluta nie jest pozbawiona ryzyka. Pogląd Buffetta na temat Bitcoina jest nawet gorszy niż w stosunku do złota. Wyrocznia z Omaha powiedziała, że „​​Bitcoin nic nie robi. Tylko tam siedzi, jak muszla czy coś”.

Ponadto odniósł się do Bitcoina jako trucizny na szczury. Buffett wierzy w dobre firmy i wysokiej jakości aktywa. Dla niego najpopularniejsza kryptowaluta to nic innego jak token. Głównym powodem, dla którego Bitcoin jest złą inwestycją, jest jego zmienność.

Pomimo tego, że BTC jest aktywem niematerialnym, przez lata stał się znaczącym aktywem. Jednak jego ekstremalna zmienność wydaje się nie ustępować. Rynek działa w dużej mierze na spekulacji i nastrojach inwestorów, bez namacalnego wsparcia dla wirtualnej waluty. Jego wartość jest taka, jaką postrzega rynek.

W przeciwieństwie do aktywów materialnych, które mogą utrzymać swoją wartość, szanse na to, że Bitcoin spadnie do zera, są znacznie większe.

Bitcoin vs sprawdzone akcje. BMO wypłaca dywidendę od prawie 200 lat z rzędu

Trzymanie się bardziej tradycyjnych inwestycji może okazać się o wiele lepsze niż skok w kierunku popularnego Bitcoina. Jeśli inwestor jest skłonny do lokowania środków jak Warren Buffett, aby naśladować jego udaną karierę inwestowania na giełdzie, wirtualne waluty nie są dobrym rozwiązaniem. Buffett budował swoją fortunę przez kilka dziesięcioleci, inwestując w wysokiej jakości firmy.

Akcje takie jak Bank of Montreal mogą być doskonałym atutem do rozważenia. BMO to czwarta co do wielkości instytucja finansowa w Kanadzie, która zyskała reputację firmy o dochodach zorientowanych na inwestorów.

BMO wypłaca dywidendę od prawie 200 lat z rzędu. Jest to również kanadyjski arystokrata dywidendowy, który od kilku lat sukcesywnie zwiększa swoje wypłaty dla inwestorów. W ciągu ostatnich pięciu lat bank zwiększał roczną rentowność o 5,39%, zapewniając rosnący dochód nadążający za inflacją.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kurs Bitcoina ponownie narusza barierę 40 000 USD

8 stycznia Bitcoin ustanowił nowy historyczny rekord na poziomie 42 000 USD, po ogromnym wzroście, podczas którego pokonał 20 000 USD pod koniec 2020 r. Po ostatniej korekcie do poziomu 30 000 USD najpopularniejsza kryptowaluta systematycznie odbija, osiągając w środę poziom 40 112 USD. To oznacza wzrost o około 15% w ciągu ostatnich 48 godzin.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw lotos | wti notowania | biomed lublin kurs akcji | notowania kryptowalut | prognozy kryptowalut | usd |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here