Naga MarketsWarren Buffett urodzony 30 sierpnia 1930 w Omaha obchodził wczoraj swoje 88 urodziny. Amerykański ekonomista, inwestor giełdowy, przedsiębiorca i filantrop jest podziwiany na całym świecie. Powszechnie uważany za jednego z najlepszych inwestorów w historii ludzkości. Jak niedawno poinformował, jego holding Berhshire Hathaway po raz pierwszy od 2012 roku odkupił akcje własne oraz zwiększył swoje zaangażowanie w spółkę Apple.


Berkshire Hathaway posiada w swoim portfelu ponad 90 firm z branży ubezpieczeniowej, energetycznej, spożywczej, detalicznej, przemysłowej i innych oraz inwestuje w takie firmy jak Apple, Wells Fargo & Co czy Coca-Cola Co. Sam Buffett jest również zadowolonym klientem Apple. Powiedział, że używa iPada bardzo często i że iPhone jest niezwykle tani, nawet gdy kosztuje 1000 $, biorąc pod uwagę, jak niezastąpiony stał się dla wielu ludzi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Buffett powiedział również, że inwestorzy mają lepsze możliwości lokowania kapitału w akcje niż posiadanie obligacji długoterminowych, ponieważ silna amerykańska gospodarka wzmacnia zyski przedsiębiorstw, pomimo rosnących kosztów.

“Nie wiem, kiedy kupić akcje, ale wiem czy kupować czy nie”, powiedział Buffett w CNBC obchodząc swoje 88. urodziny.

Warren poinformował, iż jego holding dokupił „tylko trochę” więcej akcji Apple’a od 30 czerwca, gdy firma posiadała 252 milionów akcji o łącznej wartości 56 miliarda dolarów.

Zobacz również: Amazon przekracza barierę 2 tysięcy za akcję!

Legendarny inwestor w swoje urodziny przemawiał w restauracji Smith & Wollensky, po czym zjadł posiłek z osobą, która w czerwcu zgodziła się zapłacić 3,3 miliona dolarów na aukcji charytatywnej zorganizowanej przez fundusz Glide Foundation zajmujący się pomocą ludziom biednym, bezdomnym i walczącym z uzależnieniami.

Zobacz więcej artykułów o Warrenie Buffett’cie:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here