Warimpex spodziewa się dodatniego wyniku operacyjnego w 2021 r.Warszawa, 30.08.2021 (ISBnews) – Warimpex przewiduje wygenerowanie zysku z działalności operacyjnej za cały 2021 r., poinformował prezes Franz Jurkowitsch.

„Zgodnie z prognozami Międzynarodowego Funduszu Walutowego, gospodarka światowa wychodzi z kryzysu wywołanego pandemią COVID-19. Wiele ograniczeń związanych z powstrzymywaniem pandemii zostało zniesionych dzięki postępującej akcji szczepień, a prognozy wzrostu gospodarczego w lipcu ponownie poprawiły się w porównaniu z kwietniem. Korzystają na tym również rynki w naszym obszarze działalności, co nastraja nas optymistycznie na bieżący rok obrotowy” – powiedział Jurkowitsch, cytowany w komunikacie.„Po odwołaniu wielu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, w drugiej połowie 2021 roku spodziewamy się tendencji wzrostowej w segmencie hotelarskim i dalszego stabilnego rozwoju w segmencie obiektów biurowych. Opierając się na uzyskanym – pomimo zamknięcia hoteli i ograniczeń związanych z pandemią – dodatnim wyniku za I półrocze, Warimpex przewiduje wygenerowanie zysku z działalności operacyjnej również za cały rok obrotowy 2021. Jesteśmy dobrze przygotowani do realizacji przyszłych zadań zarówno pod względem finansowym, jak i personalnym i z radością będziemy kontynuować nasze projekty” – dodał prezes.

Warimpex odnotował 1,72 mln euro skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2021 r. wobec 20,54 mln euro straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Zysk operacyjny wyniósł 5,94 mln euro wobec 9,24 mln euro straty rok wcześniej. EBITDA wyniosła 5,01 mln euro wobec 0,35 mln euro rok wcześniej.

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG to spółka dewelopersko-inwestycyjna z siedzibą w Wiedniu, notowana na giełdach w Wiedniu i w Warszawie. Jej podstawowa działalność skupia się na budowie i prowadzeniu hoteli i nieruchomości biurowych w Europie Środkowej i Wschodniej.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: najniższy kurs funta | kurs korony czeskiej prognozy 2021 | cdr akcje | btc | nasdaq | akcje pgnig cena aktualna | pge giełda |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here