Naga Markets

Warimpex podtrzymuje oczekiwanie dodatniego wyniku operacyjnego w 2021 r.Warszawa, 29.11.2021 (ISBnews) – Warimpex Finanz- und Beteiligungs podtrzymuje oczekiwanie osiągnięcia zysku z działalności operacyjnej w 2021 r., poinformował prezes Franz Jurkowitsch.

W I-III kw. 2021 zysk operacyjny wyniósł 8,34 mln euro wobec 8,9 mln euro straty rok wcześniej.“Ze względu na sytuację wywołaną koronawirusem trudno na razie o prognozy, szczególnie w odniesieniu do branży hotelarskiej. Natomiast w segmencie powierzchni biurowych zakładamy stabilny rozwój. Warimpex opiera się na solidnych ekonomicznych podstawach i w roku 2021 nadal oczekujemy zysku z działalności operacyjnej. Jesteśmy dobrze przygotowani do realizacji oczekujących nas zadań i z radością będziemy kontynuować nasze projekty” – powiedział Jurkowitsch, cytowany w komunikacie.

W tej chwili Warimpex koncentruje się na kontynuacji bieżących projektów rozwojowych.

W Krakowie rozpoczęły się roboty budowlane przy obiekcie Mogilska 35 Office z ok. 12 tys. m2 powierzchni biurowej na wynajem. Pozwolenie na budowę biurowca w Białymstoku zostało już udzielone. Zgodnie ze strategią firmy budowa rozpocznie się, jak tylko zapewnione będzie odpowiednie zainteresowanie potencjalnych najemców. Również w Krakowie obok hotelu Chopin planowana jest budowa biurowca o powierzchni 21 tys. m2 na wynajem, wymieniono.

Na terenie Airportcity St. Petersburg gotowy jest stan surowy biurowca Avior Tower 1 o powierzchni ok. 16 tys. m2 na wynajem. Otwarcie obiektu planowane jest na II kwartał 2022 roku. Natomiast obok otwartego niedawno pod nową marką hotelu “greet” w Darmstadt Warimpex planuje biurowiec o powierzchni ok. 13,8 tys. m2 na wynajem, który pod względem kryteriów zrównoważonego rozwoju ma odpowiadać najnowszym trendom. Prace nad nowym projektem zabudowy i projektem budowlanym są już mocno zaawansowane, dodano.

“W Budapeszcie zawarliśmy niedawno umowę wynajmu ok. 1,37 tys. m2 powierzchni w biurowcu B52 Office. W krakowskim obiekcie Mogilska 43 Office również zawarliśmy umowy wynajmu na pozostałe wolne powierzchnie. Tym samym oba biurowce są teraz w całości wynajęte. W segmencie deweloperskim kontynuujemy realizację naszych projektów: w Krakowie rozpoczęliśmy budowę obiektu Mogilska 35 Office, natomiast ‘greet’ Hotel w Darmstadt po generalnym remoncie i okresie obostrzeń związanych z pandemią znowu przyjmuje więcej gości. Z ofertą łącznie 194 pokoi i 37 sal konferencyjnych, eventowych i projektowych na ponad 4,5 tys. m2 powierzchni konferencyjnej, hotel ten prezentuje się jako jeden z największych obiektów konferencyjnych i eventowych na obszarze aglomeracji Ren-Men” – podsumował prezes.

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG to spółka dewelopersko-inwestycyjna z siedzibą w Wiedniu, notowana na giełdach w Wiedniu i w Warszawie. Jej podstawowa działalność skupia się na budowie i prowadzeniu hoteli i nieruchomości biurowych w Europie Środkowej i Wschodniej.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania tauron | notowania lpp | datawalk akcje opinie | xtb cena akcji | kurs rubla | lotos akcje prognozy | mbank giełda |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here