Naga Markets

 Warimpex miał 4,38 mln euro straty netto, 1,26 mln euro straty EBIT w I kw. 2022 r.Warszawa, 30.05.2022 (ISBnews) – Warimpex odnotowało 4,38 mln euro skonsolidowanej straty netto w I kw. 2022 r. wobec 0,53 mln euro straty rok wcześniej, podała spółka.

“W pierwszym kwartale 2022 r. Grupa Warimpex zanotowała pozytywny rozwój działalności operacyjnej. Wyraźnej poprawie uległy wyniki hoteli po słabszym na skutek pandemii analogicznym okresie ubiegłego roku, znacząco wzrosły także przychody w segmencie nieruchomości biurowych. Niemniej jednak, ze względu na straty z wyceny nieruchomości rosyjskich oraz straty wynikające ze zmian kursu rubla, wynik finansowy netto za pierwszy kwartał 2022 roku jest ujemny i wynosi -4,4 mln euro, w porównaniu z -0,5 mln euro w roku poprzednim” – czytamy w komunikacie.Strata operacyjna wyniosła 1,26 mln euro wobec 2,14 mln euro zysku rok wcześniej.

Zysk EBITDA w I kw. 2022 r. wyniósł 2,91 mln euro wobec 1,62 mln euro zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży razem sięgnęły 8,52 mln euro w I kw. 2022 r. wobec 6,05 mln euro rok wcześniej.

“W ciągu pierwszych trzech miesięcy roku przychody z wynajmu nieruchomości biurowych wzrosły z 4,9 mln euro do 6,5 mln euro. Wynika to z uwzględnienia przychodów z biurowców Jupiter w Airportcity St. Petersburg, które od końca 2021 r. podlegają pełnej konsolidacji. Przychody ze sprzedaży w segmencie hoteli również wzrosły, po słabszym na skutek pandemii pierwszym kwartale 2021 roku z 0,7 mln euro do 1,2 mln euro. Łączne przychody ze sprzedaży zwiększyły się z 6,1 mln euro do 8,5 mln euro, zaś koszty przyporządkowane bezpośrednio do przychodów ze sprzedaży wzrosły z 2,5 mln euro do 3,3 mln euro. W związku z powyższym wynik ze sprzedaży brutto wyniósł 5,2 mln euro w porównaniu z 3,5 mln euro w ubiegłym roku” – czytamy dalej.

Wynik z działalności finansowej (wraz z joint ventures) spadł z -2,5 mln euro do -2,9 mln euro. Obejmuje on straty z tytułu przeliczenia pozycji w walucie w wys. 1,4 mln euro (w roku ubiegłym: +0,3 mln euro) oraz zyski z wyceny instrumentów pochodnych w celu zabezpieczenia oprocentowania w wys. 0,8 mln euro, podano także.

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG to spółka dewelopersko-inwestycyjna z siedzibą w Wiedniu, notowana na giełdach w Wiedniu i w Warszawie. Jej podstawowa działalność skupia się na budowie i prowadzeniu hoteli i nieruchomości biurowych w Europie Środkowej i Wschodniej.

NED

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw cdprojekt | kurs dolara nbp prognozy | cena akcji kęty | cena akcji enea | gpw komentarze | kurs funta wykres | notowania pzu |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here