Naga MarketsInflacja w Polsce rośnie z miesiąca na miesiąc, kiepsko to wygląda, ale inwestorzy póki co zachowują względny spokój, twierdzi Łukasz Wardyn z CMC Markets w najnowszym odcinku Artystów Rynków, emitowanym 16 stycznia 2020 r. W programie prowadzonym przez Jacka Brzeskiego znanego z anteny Polsat News zwrócono uwagę na kryzys na Bliskim Wschodzie, umowę handlową na linii USA-Chiny oraz omówiono inflację w Polsce. Serdecznie zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych i najciekawszych wiadomości z świata finansów.


Zobacz również: Co ze stopami procentowymi w Polsce?

Polska: NBP zdecyduje się na podwyżkę stóp przez rosnącą inflację?

Kryzys na Bliskim Wschodzie odegrał w ostatnim czasie kluczową rolę na rynkach, zwłaszcza surowcowych. Rosnąca cena złota to nic innego jak pokłosie rosnących napięć w światowej polityce, co przez chwilę odbijało się również na rynku ropy.

Obecnie mamy uspokojenie nastrojów, widać to po rynku chociażby złota. Obecna sytuacja na świecie powinna wspierać jego dalszą aprecjację – stwierdził Łukasz Wardyn.

Obawy o Bliski Wschód ustały, a ropa konsoliduje od kilku dni. Międzynarodowa Agencja Energetyczna przekazała swoje obawy, co do napięć w Iraku, a zmniejszenie dostaw mogłoby rzutować na wzrost cen – zauważył Maciej Leściorz.

Z drugiej strony obserwatorzy rynków doczekali się w końcu podpisania pierwszej fazy porozumienia handlowego pomiędzy Chinami i Stanami Zjednoczonymi. Daje to nadzieje na powrót stabilizacji na rynkach, na co bez wątpienia liczy spora część inwestorów.

Z kolei złoty pozostaje wyjątkowo silny pomimo stale rosnącej presji inflacyjnej w Polsce, która osiągnęła najwyższy poziom w grudniu od 7 lat. NBP mimo wszystko zachowuje olimpijski spokój.

Inflacja rzeczywiście jest bardzo wysoka, kiepsko to wygląda. Miesiąc w miesiąc jest coraz wyżej. Inwestorzy zachowują względny spokój póki co, głównie dlatego, że na rynkach globalnych jest dobrze. Jeden z członków RPP oznajmił, że możliwa jest podwyżka stóp procentowych – dodał Wardyn.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here