Naga MarketsWaluty surowcowe finansowane w EUR i JPY to dobra strategia, uważa INGZwycięska strategia dla rynku Forex w tym roku odnosi się do stawiania na waluty surowcowe finansowane w euro lub jenach, wskazuje ING. Bankowi ekonomiści na podstawie ostatnich wydarzeń uważają, iż nadal jest to dobra taktyka, a zatem nie warto jej porzucać.

Kurs euro w oczekiwaniu na EBC

Waluty z grupy G10, na które uwagę zwraca ING to między innymi dolar kanadyjski (CAD) oraz korona norweska (NOK). Kraje, w których obowiązują te waluty są eksporterami energii, a ich banki centralne przygotowują się do zacieśnienia polityki monetarnej.Najgorzej wypadają natomiast euro (EUR) i jen (JPY). Zarówno strefa euro jak i Japonia to importerzy energii netto, których dotyka wzrost cen. Ponadto, EBC jak i BoJ to jedne z najbardziej gołębich banków centralnych, wskazuje ING.

Jeśli chodzi o euro, Carsten Brzeski  z ING w swojej zapowiedzi EBC wskazał, iż słaba wspólna waluta będzie oznaczała dla banku centralnego rewizję prognoz inflacyjnych. To z kolei może spowodować pewne trudności dla z natury gołębiego banku centralnego. 

— Wątpimy jednak, aby EBC był w jakikolwiek sposób gotowy do zmiany swojej strategii komunikacyjnej (w każdym razie nie do grudnia) i czy euro, z jego domniemaną rentownością na poziomie około -0,7% rocznie, może pozostać preferowaną walutą finansowania – wskazuje ING.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Sprawdź kurs euro do dolara (EUR/USD) na wykresie w czasie rzeczywistym:

Źródło: Tradingview.com

Do czasu czwartkowego posiedzenia EBC w kalendarzu makroekonomicznym nie widać żadnych istotnych publikacji. Analitycy oczekują, że para walutowa EUR/USD będzie poruszać się w zakresie między 1,1570 – 1,1620.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kuna chorwacka kurs | forint pln | polski zloty | akcje pkp cargo | kurs lewa prognozy 2021 | polenergia kurs akcji | ropa forum |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here