Naga MarketsTydzień na rynkach handlowych zakończony 17 listopada z całą pewnością nie był łaskawy dla korony szwedzkiej i norweskiej, szczególnie wobec euro. Pary walutowe EUR/SEK i EUR/NOK testowały poziomy nieobserwowane od wielu miesięcy.


NOK najniżej od trzech lat

Notowania korony norweskiej (NOK) wobec euro znalazły się w tym tygodniu na poziomie 9.7981, który po raz ostatni testowany był pod koniec 2014 roku (długi pin bar na wykresie tygodniowym). W zbliżonej strefie przebiegają również maksima zeszłoroczne:

EUR/NOK W1

Co istotniejsze, notowania na wykresie dziennym zamykały się powyżej dotychczasowych maksimów rocznych na 9.6269, które zostały praktycznie przetestowane od drugiej strony:

EUR/NOK D1

SEK testuje zeszłoroczne minima

W przypadku korony szwedzkiej deprecjacja również jest dynamiczna, jednak nie była w stanie pokonać zeszłorocznych maksimów. Jak na razie cena dotarła do 9.9953, w zeszłym roku natomiast EUR/SEK notowany był już powyżej 10.00. Gdyby jednak wyciąć z wykresu dwa tygodnie z końcówki 2016, wtedy ostatni raz tak wysokie poziomy cenowe na parze walutowej obserwowano w 2010:

EUR/SEK W1

Cenę w ryzach trzyma również 50% zniesienia długoterminowego trendu spadkowego. Dopiero pokonanie zaznaczonego na wykresie tygodniowym oporu pozwoli myśleć o dalszym ataku popytu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here