Naga MarketsBloomberg ujął w zestawieniu waluty krajów rozwijających się. Wszystkie bez wyjątku tracą dzisiaj w stosunku do dolara , a niektóre nawet mocno. Rand RPA ponad 2%. Większość głównych walut spadła o 0,6-0,8%, więc sytuacja na rynkach wschodzących nie odbiega zasadniczo od majorsów. Polski złoty też nie wygląda w tym zestawieniu najlepiej. Siła dolara dzisiaj jest bezdyskusyjna.

żródło : Bloomberg

Turecka Lira traci 1,8%

Turecka lira straciła 1,8% i jest dziś w w centrum zainteresowania po wywiadzie z Erdoganem na Bloomberg. Na pytanie o stopy procentowe odpowiedział, że bank centralny będzie działał zgodnie z jego życzeniami i wykonywał jego polecenia… Co więcej, wykazał się “tragiczną” wiedzą dotyczącą sposobu działania stóp procentowych.

Przytoczył kilka krajów, które mają wysoką inflację, a także wysokie stopy procentowe, a następnie powiedział, że wysokie stopy powodują wysoką inflację i że zamierza obniżyć stopy procentowe, aby obniżyć inflację.

“Przede wszystkim, gdy patrzy się na związek przyczynowo-skutkowy, przyczyną jest stopa procentowa, której skutkiem jest inflacja. Im niższe oprocentowanie, tym niższa inflacja” – powiedział.
Wiedza prezydenta Turcji na temat mechanizmów rządzących finansami …porażająca.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCztery powody, dla których warto inwestować w EOS
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 15.05.2018
dargo redaktor comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Od 2010 r. czynnie uczestniczy w rynku Forex do chwili obecnej. Jest zwolennikiem Price Action, korzystania z jak najmniejszej ilości wskaźników. Uważa, że prostota systemu i konsekwencja w jego stosowaniu to najlepsza droga do sukcesu na rynkach finansowych, a brak cierpliwości to najczęstsza przyczyna porażek. Interesuję się klasycznymi systemami opartymi na Analizie Technicznej jak i psychologią - mechanizmami kierującymi ludzkim zachowaniem i warunkującymi podejmowanie decyzji w tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here