Naga Markets

Już w środę w kolejnej odsłonie „Impulsu giełdowego” Łukasz Zembik – ekspert OANDA TMS Brokers – opowie o dosyć nietypowym wskaźniku wartości walut, jakim jest Indeks Big Maca. Jaka jest siła złotego względem amerykańskiej kanapki?

Choć sama nazwa wywołuje przede wszystkim szeroki uśmiech, temat jest jak najbardziej poważny. W drugiej połowie lat 80. brytyjski tygodnik „The Economist” zaczął mierzyć parytet siły nabywczej walut w oparciu o cenę jednego z najpopularniejszych dań restauracji McDonald’s – Big Maca. Ponieważ znana sieciówka sprzedaje swoje produkty w ponad 100 krajach świata, a w każdym z nich produkcja odbywa się na miejscu, eksperci uznali, że może to być ciekawy wskaźnik ekonomiczny.





Podczas, gdy dla jednych narodów zakup słynnej kanapki nie będzie w żadnym stopniu obciążał budżetu, innym ten fast food wyda się zwyczajnie drogi. Jak jest z Polską?

O tym, jak wygląda Indeks Big Baca nad Wisłą i jak ogólnie ma się sytuacja złotego widzowie dowiedzą się już w środę o 18:00. Ponadto Łukasz Zembik, kierownik Departamentu Analiz i Edukacji w ONDA TMS Brokers opowie również:

  • Ile może wynieść stopa referencyjna NBP w październiku?
  • Kiedy można spodziewać się obniżek stóp procentowych?
  • Korelacje na rynku FX – z kim złoty przystaje?
  • Kto traci, a kto zyskuje na słabym PLN?

 BIORĘ UDZIAŁ W SPOTKANIU



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>






XTB

Poprzedni artykułBest dating sites for over 50
Następny artykułDolar i frank najdroższe w historii! Złoty pod presją rosnącej inflacji
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here