Naga Marketspolskie monety na wysokich stosachInwestujący w waluty z rynków wschodzących będą musieli ostrożnie podjąć walkę w nadchodzącym roku po zaskakująco silnym dolarze i rosnących zyskach z amerykańskich obligacji skarbowych. Podczas gdy inwestorzy zwiększali oczekiwania, że ​​Rezerwa Federalna (Fed) i inne banki centralne z rynków rozwiniętych zaostrzą swoją politykę, waluty takie jak polski złoty, brazylijski real czy węgierski forint zostały obciążone obawami o inflację i polityką, nawet gdy lokalni decydenci podnieśli koszty kredytu. Chiński juan, dolar tajwański i rubel rosyjski były jednymi z nielicznych, które utrzymały siłę względem dolara (USD).

Perspektywy wzrostu dla Polski, Węgier i Czech pozostają nadal wysokie

Jednak niektóre waluty z rynków wschodzących mogły zostać zbyt mocno ukarane, a perspektywa zmiany globalnej dynamiki może skłonić inwestorów do ponownej analizy sytuacji, nawet jeśli perspektywy dla rynków wschodzących jako całości pozostają niepewne. Barclays doradza swoim klientom granie na wzrost wartości waluty brazylijskiej, rosyjskiej i meksykańskiej.Spodziewamy się większego zróżnicowania aktywów EM w miarę dojrzewania ekspansji banków, spowolnienia w Chinach i zanikania nadzwyczajnych bodźców. Większość banków centralnych z rynków wschodzących prowadzi w cyklu normalizacji, a hojne premie za ryzyko z rynków wschodzących powinny przyciągać przepływy. Czynniki strukturalne, takie jak ekspozycje na niektóre towary, powinny również kierować wyborem aktywów – napisali analitycy Barclays.

TD Securities uważa, że ​​rynki terminowe wyceniają zbyt dużą słabość wielu walut, takich jak real, rupia indonezyjska i rand południowoafrykański.

Wraz z wyższymi zmianami rentowności i osłabieniem walutowym możliwe jest, że rynki wschodzące będą miały lepszą pozycję na ewentualną podwyżkę stóp procentowych. Jednak wrażliwość każdej gospodarki EM będzie istotna do rozważenia w kontekście potencjalnej dalszej presji w 2022 r. – napisali stratedzy TDS.

Zakłady na złotego, forinta i koronę w stosunku do euro oferują najlepszą relację ryzyka do zysku. Wszystkie trzy kraje doświadczyły podwyżek stóp procentowych przez banki centralne i eksperci z TDS uważają, że prawdopodobnie jest jeszcze trochę miejsca na kolejne, ponieważ inflacja pozostaje wysoka.

Pomimo podwyżek stóp procentowych perspektywy wzrostu dla Polski, Węgier i Czech pozostają nadal wysokie. Uważamy, że wszystkie ich waluty są niezwykle konkurencyjne – podsumowano.

Kurs EURPLN na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs EURPLN na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: aktualny kurs lewa | tauron akcje opinie | pge akcje notowania | gpw kurs | funty | pgnig gielda | giełda wirtualna polska |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here