Naga MarketsWalory XTB najjaśniejszą gwiazdą w gronie komponentów mWig40 w poniedziałek
Omar Arnaout, prezes XTB

Podczas poniedziałkowej sesji, jeśli chodzi o aktywność na walorach, zdecydowanie wyróżniają się akcje XTB, spółki, która w weekend opublikowała wyniki finansowe za III kwartał, na które czekało bardzo wielu inwestorów. Wyniki były zgodne z szacunkami analityków, co spotkało się z dobrym odbiorem i dynamicznymi wzrostami na walorach spółki na giełdzie, w towarzystwie bardzo wysokich obrotów.

  • XTB opublikowało wyniki za III kwartał 2020 r.
  • Przychody ze sprzedaży wyniosły blisko 140 mln zł., a zysk netto osiągnął poziom 68,4 mln zł.
  • Spółka chce pozyskiwać 25-30 tys. nowych klientów w każdym kwartale.

Zobacz również: Akcje Ekopol gwiazdą na parkiecie NewConnect. Rozmowa z Prezesem Zarządu Andrzejem Piecuchem

Te artykuły również Cię zainteresują

XTB chce pozyskiwać nawet 30 tys. nowych klientów na kwartał

Podczas poniedziałkowej telekonferencji, Prezes XTB Omar Arnaout, wypowiedział się na temat bazy klientów posiadanych przez firmę:

“Zakładaliśmy, że w trzecim kwartale pozyskamy 15-20 tys. klientów, a pozyskaliśmy 21,2 tys. W czwartym kwartale chcemy mieć 25-30 tys. nowych klientów. Jeśli by nie było okresu świątecznego, to powinniśmy się zbliżyć bardziej do 30 tys. niż do 25 tys., ale wiemy, że od połowy grudnia tego typu biznesy prowadzi się dużo spokojniej”.

Dodał, że spółka w najbliższym czasie będzie kładła nacisk na rozwój z punktu widzenia technologicznego. Coraz bogatsza ma być również oferta produktowa.

Dodatkowo pojawił się temat przyszłej dywidendy. XTB chce przeznaczyć na ten cel 50-75% z z zysku netto osiągniętego w 2020 roku.

Wiceprezes spółki, Paweł Szejko powiedział w poniedziałek: “Z decyzją o wielkości dywidendy musimy poczekać, gdy będziemy widzieć, jakie jest zapotrzebowanie na kapitał. Jeśli ten kapitał będzie wysoki, to będziemy bardziej skłonni iść w kierunku górnego poziomu, ale jeszcze jest za wcześnie, żeby składać jakieś deklaracje w tym zakresie”.

Zobacz również: Skala działalności Mercator Medical może wzrosnąć kilkukrotnie: Czat z W. Żyznowskim

Kolejna próba wyjścia z kanału konsolidacyjnego na walorach XTB

Ostatnie miesiące na walorach XTB przebiegają pod znakiem ruchu bocznego, a kurs akcji oscyluje w okolicach 16-17 zł. Próba wyjścia górą z konsolidacji została zainicjowana już w październiku, a kurs na moment pokonał poziom 19 zł. Kolejne sesje pokazały jednak, że na ten moment brakuje jeszcze paliwa po stronie popytowej, aby wrócić do poziomu powyżej 20 zł.

W poniedziałek, znając już wyniki finansowe za III kwartał, kurs ponownie wybił na północ, zyskując nawet 10% i osiągając poziom 18,25 zł. Czy będziemy mieć do czynienia z kontynuacją ruchu wzrostowego? Pozostaje nam czekać i obserwować notowania spółki, warto jednak pamiętać o silnym oporze w rejonie 19 zł., którego trwałe pokonanie może skutkować wzrostami w pierwszej kolejności w okolice 20,5 zł.

Notowania XTB z ostatnich 5 miesięcy. Źródło: tradingview.com

W poniedziałek, tuż przed godziną 15, akcje XTB zyskują 7,6%, a kurs oscyluje w okolicach 17,8 zł. Obroty na walorach spółki przekroczyły 41 mln zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here