Naga MarketsWalory Play drożeją o 3% po komunikacie o przejęciu Virgin MobileUOKiK poinformował we wtorek za pośrednictwem Twittera o wyrażeniu zgody na transakcję przejęcia Virgin Mobile Polska przez P4 – operatora sieci Play. W reakcji na komunikat, walory Play wzrosły podczas sesji o ponad 3%. Warto jednak zwrócić uwagę na sprzyjające otoczenie – cała giełda mocno rosła, WIG20 zyskał 3,25%.

  • P4 przejmie 100% udziałów Virgin Mobile Polska. 
  • Cena nabycia została ustalona na 12,4 mln euro (60,7 mln zł.). 
  • Walory Play Communications wzrosły podczas wtorkowej sesji o 2,6%. 

Zobacz również: Komputronik lepiej poradził sobie z pandemią COVID-19 niż oczekiwał

Kurs Play ponownie odbija z okolic 28,5 zł

Wtorkowa sesja przyniosła wzrosty na walorach Spółki będącej operatorem sieci komórkowej. Otwarcie sesji nie zwiastowało większych ruchów, kurs był nieznacznie wyżej niż podczas wczorajszego zamknięcia. Przed południem kurs zaczął dynamicznie wzrastać i osiągnął poziom 29,5 zł. , a po 14:00 29,52 zł. co było szczytem dzisiejszych notowań. Końcówka sesji była nieco słabsza, za 1 akcję na zamknięciu płacono 29,22 zł. Obroty wyniosły 15,5 mln zł.

Notowania Play z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.com

Patrząc na wykres z ostatnich 12 miesięcy widać jasno, że inwestorzy nie obrali jednego kierunku, w którym będzie poruszał się kurs. Po mocnych wzrostach z końca 2019 roku, nastąpił dynamiczny spadek z poziomu 36 zł. do poziomu 24 zł. związany z koronawirusową pandemią. Od połowy marca, walory odrobiły część strat, przez moment kurs przekraczał 33 zł. Maj był słabszym miesiącem, kurs spadł w okolice 30 zł. i na tym poziomie konsoliduje od kilkunastu sesji.

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

UOKiK informuje o wydaniu zgody na przejęcie Virgin Mobile Polska

Kilkanaście minut po 13:00, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformowała za pośrednictwem Twittera o wydaniu zgody na przejęcie przez P4 – spółkę zależną Play, Virgin Mobile Polska. Więcej o szczegółach dotyczących samego przejęcia przeczytasz tutaj.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here