Naga MarketsWalory Mercator Medical rosną po serii pozytywnych komunikatów
Wiesław Żyznowski, prezes Mercator Medical

Mercator Medical zyskuje w środę po południu ponad 2%, a kurs testował już 2 razy podczas sesji barierę 50 zł. Obroty są wysokie, po blisko 4 godzinach handlu, przekroczyły 6 mln zł. Wzrosty są reakcją na komunikat Zarządu spółki dotyczący podziału zysku wypracowanego w 2019 r. z akcjonariuszami. 36 mln zł. bo o takiej kwocie mowa, zostanie przeznaczone na dywidendę (5,3 mln zł.) i skup akcji własnych (30,7 mln zł.).

  • Akcje Mercator Medical drożeją w środę o ponad 2%.  
  • Spółka testuje opór na poziomie 50 zł. 
  • Wzrosty napędza informacja o dywidendzie oraz skupie akcji własnych. Więcej przeczytasz tutaj.

Zobacz również: SoftBlue z ponad czterokrotnymi przychodami netto r/r w Q1 2020 r.

Akcje Mercator Medical rosną, na horyzoncie historyczne szczyty

Środowa sesja pod znakiem sporej zmienności na walorach Mercator Medical. Po otwarciu na poziomie 47,9 zł co stanowiło ok. 1% wzrost w porównaniu z wczorajszym zamknięciem, walory Spółki szybko osiągnęły poziom 49,9 zł. Następnie miał miejsce niewielki spadek i retest sesyjnego szczytu. Nieudana próba zakończyła się mocnym spadkiem do 47 zł. co stanowiło 1% spadek. Obecnie notowania nieco odbiły i o 12:55 rosną o 2,32% a kurs wynosi 48,5 zł.

Zobacz również: Które 10 spółek na GPW jest obecnie najdroższe?

Patrząc szerzej, walory Spółki zyskały w ciągu niespełna 3 miesięcy blisko 500%! Mercator Medical jest Firmą, która jako jednak z niewielu skorzystała na pandemii koronawirusa. Producent i dystrybutor maseczek a także rękawic diagnostycznych niedawno pochwalił się świetnymi wynikami finansowymi. Biorąc pod uwagę drugą z kolei obronę poziomu 40 zł. wszystko wskazuje na możliwość ponownego ataku na hisoryczny rekord notowań w najbliższym czasie.

Notowania Mercator Medical z ostatnich 5 miesięcy. Źródło: stooq.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here