Naga MarketsWalory Mercator Medical rosną po serii pozytywnych komunikatów
Wiesław Żyznowski, prezes Mercator Medical

Mercator Medical zyskuje w środę po południu ponad 2%, a kurs testował już 2 razy podczas sesji barierę 50 zł. Obroty są wysokie, po blisko 4 godzinach handlu, przekroczyły 6 mln zł. Wzrosty są reakcją na komunikat Zarządu spółki dotyczący podziału zysku wypracowanego w 2019 r. z akcjonariuszami. 36 mln zł. bo o takiej kwocie mowa, zostanie przeznaczone na dywidendę (5,3 mln zł.) i skup akcji własnych (30,7 mln zł.).

  • Akcje Mercator Medical drożeją w środę o ponad 2%.  
  • Spółka testuje opór na poziomie 50 zł. 
  • Wzrosty napędza informacja o dywidendzie oraz skupie akcji własnych. Więcej przeczytasz tutaj.

Zobacz również: SoftBlue z ponad czterokrotnymi przychodami netto r/r w Q1 2020 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
Akcje Mercator Medical rosną, na horyzoncie historyczne szczyty

Środowa sesja pod znakiem sporej zmienności na walorach Mercator Medical. Po otwarciu na poziomie 47,9 zł co stanowiło ok. 1% wzrost w porównaniu z wczorajszym zamknięciem, walory Spółki szybko osiągnęły poziom 49,9 zł. Następnie miał miejsce niewielki spadek i retest sesyjnego szczytu. Nieudana próba zakończyła się mocnym spadkiem do 47 zł. co stanowiło 1% spadek. Obecnie notowania nieco odbiły i o 12:55 rosną o 2,32% a kurs wynosi 48,5 zł.

Zobacz również: Które 10 spółek na GPW jest obecnie najdroższe?

Patrząc szerzej, walory Spółki zyskały w ciągu niespełna 3 miesięcy blisko 500%! Mercator Medical jest Firmą, która jako jednak z niewielu skorzystała na pandemii koronawirusa. Producent i dystrybutor maseczek a także rękawic diagnostycznych niedawno pochwalił się świetnymi wynikami finansowymi. Biorąc pod uwagę drugą z kolei obronę poziomu 40 zł. wszystko wskazuje na możliwość ponownego ataku na hisoryczny rekord notowań w najbliższym czasie.

Notowania Mercator Medical z ostatnich 5 miesięcy. Źródło: stooq.com

Autor poleca również:

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here