Naga Markets

Walory Dino Polska odporne na spadki Wigu20Czwartkowa sesja przyniosła spore spadki na głównych indeksach. Po 6 godzinach handlu, Wig20 traci ponad 2,2%, a większość jego komponentów jest mocno pod kreską. W gronie dwudziestu spółek z największą kapitalizacją w Polsce, najlepiej radzą sobie walory Dino Polska, które parę minut po godzinie 15 zyskują ponad 4%. Kurs akcji odbił od wsparcia na poziomie 210 zł. i wrócił do poziomu konsolidacji sprzed kilku tygodni w okolicach 225-230 zł.

  • Dino Polska najmocniejszym komponentem Wigu20 podczas czwartkowej sesji.
  • Akcje giganta działającego w branży spożywczej odbijają od wsparcia.
  • Dino Polska otworzyło od początku roku 153 nowe sklepy.

Zobacz również: Skala działalności Mercator Medical może wzrosnąć kilkukrotnie: Czat z W. ŻyznowskimDino Polska wraca do poziomu 200-sesyjnej średniej kroczącej

Walory Dino Polska utrzymują się od kilku miesięcy powyżej 200 zł. Kurs akcji już dawno ma za sobą słabszy okres, kiedy zniżkował nawet do poziomu 125 zł. Dołek bessy miał miejsce w połowie marca bieżącego roku i był spowodowany wybuchem pandemii COVID-19. Jak się okazało, branża spożywcza suchą stopą przeszła przez pierwszą falę zachorowań, a sprzedaż w supermarketach Dino Polska wcale nie ucierpiała na krajowym lockodownie.

Po bardzo dynamicznym rajdzie na północ zainicjowanym na przełomie maja i czerwca bieżącego roku, akcje zdobyły poziom 200 zł., który nigdy wcześniej nie był obserwowany na akcjach spółki. Trwająca ponad miesiąc konsolidacja, zakończyła się kolejnym ruchem na północ, paliwa starczyło jednak na “tylko” kolejne 20% zwyżki, a poziom w okolicach 240 zł. do teraz pozostaje historycznym szczytem notowań.

Zobacz również: Letus z umową w zakresie montażu paneli fotowoltaicznych. Kurs akcji wystrzelił!

Notowania Dino Polska z ostatnich 3 miesięcy. Źródło: tradingview.com

Odbicie od poziomu wsparcia w okolicach 210-212 zł. jest dobrym prognostykiem dla walorów spółki. Wydaje się, że groźba kolejnego lockdownu może zmotywować ludzi do robienia większych zakupów spożywczych, co może kolejny raz wpłynąć na lepsze wyniki sprzedażowe spółki i wzrost przychodów w krótkim okresie. Obecnie walory dotarły do poziomu konsolidacji z początku października. Jego pokonanie może wywindować kurs w okolice historycznego szczytu, którego pokonanie w krótkim terminie jest jak najbardziej możliwe.

W czwartek po godzinie 15, walory Dino Polska drożeją o 4,2%, a kurs akcji oscyluje w okolicach 225 zł. Obroty na walorach spółki przekroczyły 66 mln zł.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here