Naga MarketsWalory CI Games zyskują w czwartek 13%. Spółka podała wyniki sprzedażowe gryCI Games, jeden z największych producentów gier w Polsce, mający w swoim portfolio produkcję z grupy AAA: Sniper: Ghost Warrior, pochwalił się wynikami sprzedaży gry Sniper Ghost Warrior Contracts. Spółka podała w komunikacie, że sprzedaż gry od momentu premiery (22 listopada 2019 r.) wyniosła ponad 700 tysięcy sztuk. Kurs akcji zyskuje w czwartek ponad 13%.

  • CI Games sprzedało ponad 700 tysięcy kopii gry SGWC.
  • Wyniki sprzedażowe będą mieć istotny wpływ na wynik finansowy spółki.
  • Podczas czwartkowej sesji akcje drożeją o 13%. Kurs oscyluje w okolicach 1,43 zł.

Zobacz również: Akcje Medcamp powyżej 4 zł. Spółka zależna GenXone testuje na obecność COVID-19

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs akcji CI Games zbliża się do 1,5 zł.

Czwartkowa sesja przebiega pod znakiem silnych wzrostów na walorach CI Games, będącej jednym z największych producentów gier w Polsce. O godzinie 14:30 kurs akcji wynosi 1,43 zł., a obrót przekroczył nieznacznie 12,5 mln zł. Kapitalizacja spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych od 2007 roku wynosi już ponad 230 mln zł.

Od dołka bessy, kiedy za jedną akcję płacono poniżej 0,4 zł., akcje zyskały już blisko 300%. Notowaniom producenta gier sprzyja ogólna koniunktura i moda na GPW na akcje firm zajmujących się produkcją i dystrybucją gier komputerowych.

Notowania CI Games z ostatnich 5 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Osiągnięte podczas czwartkowej sesji maksimum, na poziomie 1,468 zł. jest jednocześnie najwyższym kursem z ostatnich 12 miesięcy. Ostatnio, handlowano akcjami spółki na tym poziomie cenowym w drugiej połowie 2018 roku, kiedy CI Games ogłosiła plan produkcji Sniper Ghost Warrior Contracts.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here