Naga MarketsPierwszy kwartał w Walmart powyżej oczekiwań Spółka Walmart Inc opublikowała we wtorek swoje wyniki za pierwszy kwartał 2020 roku. Raport daje nam pogląd na sytuację największego sprzedawcy detalicznego w dobie kwarantanny.

  • Walmart zwiększył swoją sprzedaż online o 74%, a przychody operacyjne o 5,6%.
  • Wynik firmy jest lepszy o 5% od oczekiwań inwestorów.
  • Sklep “Jet.com” zostanie zamknięty.
  • Walmart przeznaczył 35 milionów dolarów na cele charytatywne.

Walmart: Zaskakująco dobry kwartał w wykonaniu amerykańskiej sieci

Sprzedaż e-commerce wzrosła aż o 74%, co spowodowane jest ograniczeniami w sprzedaży fizycznej, a także większą ostrożnością konsumentów. Przychody operacyjne wzrosły o 5,6% do 5,22 miliardów dolarów przy skorygowanym zysku na akcję na poziomie 1,18 dolarów, przewyższając oczekiwania z giełdy na Wall Street, które wynosiły 1,12 dolarów. Sprzedaż w Walmart International wyniosła 29,8 miliardów dolarów, co stanowi wzrost o 3,4%. Zmiany kursów walutowych wpłynęły negatywnie na sprzedaż, przez co stracono około 1,3 miliarda dolarów.

Wyniki pozytywnie zaskoczyły – przede wszystkim bardzo mocno wzrosła sprzedaż e-commerce, bo aż o 74%. Skorygowany EPS wyniósł 1,18 USD. Łączne przychody ze sprzedaży wzrosły o 10,7 miliardów USD do 134,6 miliardów USD. Okazuje się, że kolejna spółka z branży detalicznej zdołała znacznie poprawić swoje wyniki pomimo światowej pandemii koronawirusa. – wskazują analitycy XTB.

Zobacz również: Nad S&P 500 gromadzą się czarne chmury? 75% klientów CMC z krótkimi pozycjami

Walmart nie zapomniał o swoich pracownikach w tak trudnym dla społeczeństwa czasie. Spółka zwiększyła zatrudnienie, tymczasowo podnosząc wynagrodzenia i wydając więcej na utrzymanie swoich sklepów i centrów realizacji zamówień.

CMC
Koszyki akcji - transakcje na wielu sektorach jednocześnie. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Cena akcji Walmart w górę po opublikowaniu reportu

Zapowiedziano również, że działalność „Jet.com” zostanie zakończona. Start-up został zakupiony przez amerykańskiego giganta w 2016 roku za kwotę 3,3 miliardów dolarów.

W raporcie możemy przeczytać także o działalności filantropijnej. Walmart chwali się przekazaniem 35 milionów dolarów na cele charytatywne, z czego 10 milionów na zapewnienie pożywienia. Podczas kwarantanny rozdano 250 ton żywności osobom starszym w Meksyku, a także dostarczano posiłki pracownikom medycznym w Kanadzie.

Spółka poinformowała, że poniosła łącznie prawie 900 milionów dolarów dodatkowych kosztów, związanych z epidemią COVID-19.

Podczas wtorkowego otwarcia rynków akcje Walmart rosły o 2,9% i testowały poziom 131,5 dolara, ocierając się o okolice historycznych maksimów:

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Walmart w ciągu ostatniego roku, źródło: stooq.pl

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here