Naga MarketsAmerykański gigant na rynku sklepów wielkopowierzchniowych, Wal-Mart, złożył wniosek do Urzędu Patentowego Stanów Zjednoczonych o opatentowanie specjalnego systemu blockchain dla dostaw.


Nowy patent ma na celu stworzenie technologii bezpiecznych dostaw. Patent ma opierać się na współpracy „niezależnych urządzeń elektronicznych”. Mogą być nimi np. drony dostawcze lub autonomiczne roboty domowe.

Logistyka XXI w.

Patent jest oficjalnie zatytułowany “Systemy, urządzenia i metody uwierzytelniania robotów autonomicznych w terenie” i został złożony jeszcze w styczniu 2018 r. przez firmę Wal-Mart Stores Inc. z siedzibą w Arkansas. Dokument opisuje system działania wielu robotów lub dronów, za pomocą których zachodzi cały łańcuch dostaw. Maszyny są przeznaczone do pracy w oparciu o sygnały bezprzewodowe, które umożliwiają bezpieczne uwierzytelnianie tożsamości urządzeń elektronicznych właśnie przez blockchain.

Zgodnie z wnioskiem patentowym wdrożenie blockchaina będzie przydatne w procesie rejestrowania sygnałów i danych uwierzytelniających, które są uważane za potencjalny cel hakerów.

Wal-Mart złożył w USA wniosek o szereg patentów związanych z technologią Blockchain w zeszłym roku. Według Investopedia, zastosowanie sieci bloków ma pomóc firmie „dotrzymać kroku rywalom”, takim jak Amazon.

Ostatnio Wal-Mart złożył też wniosek o patent na systemy i metody zarządzania inteligentnymi urządzeniami za pomocą blockchaina.  W połowie lipca gigant handlu detalicznego opatentował również technologię zarządzania dostawami za pomocą łańcucha bloków, co może zapewnić bezpieczeństwo transportu towarów do czasu, gdy ich nabywcy będą mogli je odebrać.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here