Naga MarketsWalmart Inc będący amerykańskim gigantem handlowym opublikował dziś raport wyników kwartalnych. Firma podaje w raporcie, że łączne przychody za drugi kwartał 2018 roku wyniosły 128 mld USD co przekłada się na 3.8 procentowy wzrost w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku. 


Firma zdecydowanie zaskoczyła analityków, ponieważ jak można wyczytać w opublikowanym dziś raporcie kwartalnym – sprzedaż spółki wzrosła o ponad 4.5% podczas gdy oczekiwania sięgały poziomu 2.4%. Przychody zaś wzrosły do 128,03 miliardów USD w porównaniu do wyczekiwanych 125,97 miliardów. Skorygowany zysk na akcję wyniósł 1,29 USD czyli więcej o 0,07 USD od oczekiwań rynkowych.

Walmart powiedział także, że sprzedaż internetowa w USA wzrosła o 40 procent w ciągu kwartału a ogólna sprzedaż produktów w sklepach stacjonarnych otwartych dłużej niż 12 miesięcy jest na najwyższym poziomie od ponad 10 lat.

Jesteśmy zadowoleni z tego, w jaki sposób klienci reagują, jak wykorzystujemy sprzedaż za pośrednictwem eCommerce oraz że doceniają nasze starania by uczynić zakupy szybszymi i wygodniejszymi. Kontynuujemy agresywne wdrażanie odbiorów i dostaw produktów spożywczych w USA, a ostatnio ogłosiliśmy rozszerzenie działalności – wielokanałową sprzedaż w Chinach i Meksyku.“- powiedział dyrektor generalny firmy Walmart, Doug McMillon.

Raport i zawarte w nim dobre dane finansowe spółki przełożyły się na 10% wzrost akcji spółki w dniu dzisiejszym jeszcze w pre-markecie, czyli przed oficjalnym dzwonkiem rozpoczynającym sesję na Wall Street.

Walmart – wykres D1

Amerykański gigant handlowy od początku ubiegłego roku do stycznia 2018 r. wzrósł o +68.71% co przełożyło się na zysk w wysokości 44,8 dolara za akcję. Spółka jednak od początku roku straciła ponad 25% aktualnie oscylując na poziomie 90.18 dolara za akcję.

Chwilę po otwarciu właściwego rynku wykres Malwart:

Walmart – chwila po otwarciu +10.50%


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here