Naga MarketsWalmart jest gotowy do uruchomienia konkurenta dla Amazon Prime - Walmart+Akcje Walmartu zyskały prawie 7% podczas wtorkowej sesji po tym, jak w do wiadomości podano, że amerykański detalista był przygotowany do uruchomienia swojej odpowiedzi na Amazon Prime.

  • Walmart ma uruchomić usługę Walmart+ do końca lipca.
  • Usługa miała się pojawić jeszcze w pierwszym kwartale, jednak porzucono te plany.
  • Udział Amazona w amerykańskim rynku e-commerce jest ośmiokrotnie większy od udziału Walmartu.

Walka o amerykańskiego konsumenta

Według źródeł do których dotarł Recode, jeszcze w tym miesiącu Walmart planuje uruchomić nową usługę abonamentową o nazwie Walmart+, która ma kosztować 98 dolarów rocznie. Będzie ona zawierała udogodnienia, takie jak dostawa tego samego dnia artykułów spożywczych i innych podstawowych towarów, zniżki na paliwo na stacjach benzynowych Walmart, a także wcześniejszy dostęp do niektórych ofert.Pierwotnie Walmart+ miał pojawić się pod koniec pierwszego kwartału 2020 roku, ale ze względu na wybuch pandemii koronawirusa podjęto decyzję o przeniesieniu uruchomienia usługi.

Panika amerykańskich konsumentów spowodowana przez COVID-19 przyczyniły się do wzrostu sprzedaży Walmartu na początku tego roku do rekordowego poziomu, jednak jego udział w  amerykańskim rynku w e-commerce wciąż wynosi tylko około jednej ósmej udziału Amazona – podaje Recode.

Zobacz również: Akcje Apple najwyżej w historii, zapowiedź iOS 14

Wartość Amazona wynosi 1,5 biliona dolarów, podczas gdy Walmart wart jest „jedynie” 337 miliardów dolarów.

Ceny akcji Walmartu wzrosły o niemal 7% podczas wtorkowej sesji

Uruchomiony w 2005 roku Amazon Prime stał się programem lojalnościowym, który obecnie może pochwalić się ponad 150 milionami użytkowników na całym świecie i oferuje szereg korzyści, w tym ekspresową dostawę artykułów spożywczych, dostęp do dużego katalogu programów telewizyjnych i filmów, a także zniżki w sklepach Whole Foods.

Amerykańscy użytkownicy Amazon Prime, którzy płacą w 119 dolarów rocznie, robią zakupy częściej i wydają w sklepie Amazona więcej niż osoby niekorzystające z programu. Rzadziej dokonują oni również porównań cen w konkurencyjnych sklepach internetowych.

invest
Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Walmart w ciągu 5 ostatnich dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here