Naga MarketsInwestowanie z myślą o emeryturze nie jest skomplikowane. Ale wielu inwestorów, którzy chcą się za to zabrać jednak nie wie od czego zacząć oszczędzanie na jesień swojego życia.


Największym wyzwaniem jest zbudowanie pasywnego strumienia dochodów, który jest wystarczająco duży, aby mógł pokryć miesięczne wydatki, gdy będziemy już na emeryturze. Jest to wykonalne, a najbardziej satysfakcjonującym sposobem na stworzenie dodatkowej emerytury jest inwestowanie w akcje. Najlepiej akcje, które wypłacają stabilne dywidendy.

Chociaż akcje są bardziej ryzykowne niż inne klasy aktywów, to jeśli twój horyzont czasowy jest długi – powiedzmy od 20 do 30 lat – wtedy oferują one wielki potencjał do wysokiego zarobku. Dzięki takiemu podejściu stajesz się partnerem dobrego biznesu z zamiarem utrzymania inwestycji na dłuższą metę. W miarę upływu lat, zbierasz regularne dywidendy, reinwestujesz te środki aby kupić jeszcze więcej akcji tej firmy i korzystasz z magii procentu składanego.

Wyzwanie polega na tym, że musisz uważnie dobrać akcje do swojego portfela dywidendowego. Zasadniczo, jeśli firma ma dominującą pozycję w branży, znaczny przepływ wolnych środków pieniężnych i historię stabilnego wzrostu dywidendy, jest szansa, że okaże się to dobrą długoterminową inwestycją.

Walmart jest idealnym wyborem

Dzięki swojej skali, solidnemu bilansowi i rosnącemu poziomowi sprzedaży, Walmart (NYSE: WMT) może zapewnić stały wzrost dochodów z dywidendy Największy na świecie detalista ma imponującą historię wypłat dla inwestorów.

Firma corocznie podniosła poziom wypłat, od kiedy zaczęła wypłacać dywidendy w marcu 1974 r., co umieszcza ją w elitarnym klubie 53 spółek indeksu S&P 500 nazywanych często “arystokratami dywidendowymi. Są to firmy, które regularnie zwiększają poziom wypłacanych dywidend przez przynajmniej 25 lat.

Czterdzieści pięć lat, w trakcie których Walmart zwiększał swoją dywidendę pokazuje, jak poważnie spółka podchodzi to tematu dzielenia się zyskami ze swoimi akcjonariuszami. Oczywiście, dotychczasowe wypłaty nie gwarantują, że dywidendy będą wypłacane również w przyszłości. Musisz być przekonany, że przyszłe perspektywy dla Walmart są silne i że spółka jest dobrze przygotowana, aby bronić swojej części rynku.

Największym zagrożeniem dla giganta jest Amazon (NASDAQ: AMZN), który stał się drugą amerykańską firmą, która osiągnęła kapitalizację rynkową na poziomie miliarda dolarów. Ponieważ coraz więcej konsumentów skłania się ku zakupom online, niektórzy analitycy prognozują ciężkie czasy dla tradycyjnych sklepów detalicznych takich jak Walmart.

Ostatnie wyniki kwartalne pokazują, że firmie udaje się zmienić postrzeganie przez inwestora długoterminowej rentowności swojej działalności w obliczu rosnącego zagrożenia ze strony konkurencji online. Sukces modelu hybrydowego handlu detalicznego, w którym łączona jest ogromna sieć sklepów i możliwość zakupów online, pokazuje, że Walmart jest na dobrej drodze, aby wyjść z tej potyczki zwycięsko.

Podczas gdy liczba klientów w sklepach sieci pozostaje wysoka, sprzedaż internetowa Walmart rośnie. Przewiduje się, że w roku fiskalnym 2019 wzrośnie ona o 40%, napędzana ogromnymi inwestycjami i przejęciami firmy w celu poprawy jej platformy cyfrowej. Walmart oferuje także usługę odbioru zamówień online w 1800 lokalizacjach, a celem dla zarządu jest rozszerzenie tej usługi na około 40% populacji USA przed końcem bieżącego roku podatkowego.

Wnioski

Dla inwestorów dochodowych jednym z najważniejszych powodów, dla których warto wybrać akcje spółki dywidendowej jest możliwość wzrostu wypłat. Finanse Walmart pokazują, że detalista posiada wystarczającą dynamikę, aby kontynuować podwyżki dywidend. W roku podatkowym 2018 spółka uzyskała skorygowany zysk netto w wysokości 4,42 USD na akcję i zadeklarowała dywidendę w wysokości 2,04 USD na akcję. Oznacza to bardzo bezpieczny współczynnik wypłat wynoszący 46%, pozostawiający wiele miejsca na dodatkowe podwyżki.

Kosztując obecnie około $95 z roczną stopą dywidendy na poziomie 2,16%, akcje Walmart są niezawodnym wyborem generującym regularne dochody na emeryturę. To także świetny przykład akcji defensywnych, które dotychczas przewyższały szeroki rynek pod kątem generowanej stopy zwrotu zarówno w czasach niebezpieczeństw, recesji czy wojny.

Autorem artykułu jest Haris Anwar. Przeczytaj najnowsze teksty Harisa lub sprawdź analizy innych autorów na Investing.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here