Naga MarketsKliknij po więcej informacji

Podczas gdy Wall Street zastanawia się nad tym jak bardzo lubi Donalda Trumpa i jak bardzo ta opinia będzie mieć wpływ na ceny rynkowe, rynki azjatyckie pokazały, że cała sprawa w ogóle ich nie interesuje. Indeks China50 rośnie o 2%, osiągając w ten sposób najlepszy dzienny wynik od dwóch lat. Akcje reagują na nową politykę rządu chińskiego, która ma na celu wprowadzenie większej ilości inwestycji zagranicznych do kraju.


Choć dzisiejsza reakcja rynku mówi sama za siebie, to jednak wciąż nie jest jasne jaki wpływ na gospodarkę wywrą nowe plany rządu w długim okresie. W przyszłości z pewnością będziemy potrzebowali więcej kapitału do inwestycji w różnych sektorach, więc efekt będzie tak naprawdę zależał od tego jak będzie wprowadzona nowa polityka w życie – komentuje Macy Ma, Analityk Rynku Chińskiego eToro.

Wiele parkietów na świecie notuje w tym roku zyski, lecz jak dotąd China50 wart jest o 22% więcej niż pod koniec grudnia 2016 roku. Czyni to z chińskiego indeksu jednego z liderów byczego wyścigu.

Walmart ramię w ramię z Google

W momencie kiedy większość rynku zdążyła już postawić kreskę na Walmart, ktoś przyszedł z pomocą gargantuicznej sieci dyskontów. W środę dwie firmy, Walmart i Google, ogłosiły, że jednoczą siły by podjąć walkę z firmami takimi jak Amazon. Chociaż prawdopodobnie nie będą mogli oni konkurować z wygodą zakupów na Amazon Prime, planują one nową przyszłość, gdzie komendy głosowe i podpowiedzi zachęcające do powtórzenia zakupów będą wpływały na przyzwyczajenia klientów.

Na miejscu Walmart działałbym szybko. Amazon poświęca obecnie dużo uwagi zakupowi Wholefoods i zamierza mocno wpłynąć na amerykański sektor spożywczy. Nowoogłoszone partnerstwo może być efektem walki pomiędzy Google i Amazon. Podobno oba giganci ciężko rywalizują także o zakup Nordstorm. Na wykresie udziałów trzech firm w ciągu ostatniego roku korelacja pomiędzy Google a Amazon może być trochę przesadzona. Nie uważacie?

Krypto wciąż w grze

Kryptowaluty mają teraz swój czas i wydają się z niego korzystać w stu procentach. W momencie pisania tego artykułu Bitcoin wrócił do poziomu 4375 dolarów za monetę, a cała kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi już 155 miliardów dolarów. Były prezes Barclays stwierdza tymczasem, że blockchain może wykluczyć banki z interesu. Link do wideo: https://www.cnbc.com/video/2017/08/24/blockchain-will-transform-banking-says-ex-barclays-ceo.html.

Sprawdź zalety platformy eToro i dołącz do trendu na BTC

Pamiętajcie też o dzisiejszych wypowiedziach Janet Yellen oraz Mario Draghiego w Jackson Hole! Prezes Fed rozpocznie swoje wystąpienie o 16:00 czasu polskiego. Mario Draghi zakończy tydzień na rynkach o godzinie 21:00. Jak zwykle – każdy news, prognoza czy plotka pojawi się na ścianach eToro dzięki tysiącom użytkowników śledzących wydarzenia rynkowe na bieżąco.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here