Naga MarketsWalmart bojkotowany przez wyborców Trumpa. Pracownik 'pomylił' konta na TwitterzeZbliżający się koniec roku zdecydowanie zapadnie na długo w pamięć gigantowi amerykańskiej sieć supermarketów – Walmart. Wczoraj w nocy jeden z pracowników ogromnej sieci ‘pomylił’ konta społecznościowe i skomentował debatę senatora Josha Hawleya, bliskiego współpracownika Donalda Trumpa jako ‘żałosną’ nazywając go “bolesnym nieudacznikiem”. Reakcja Donalda Trumpa i jego wyborców była natychmiastowa, a na Twitterze powstaje hasztag #boycottwalmart.

  • Podczas wczorajszego wieczora pracownik gigantycznej sieci supermarketów myli konta społecznościowe
  • Pod szyldem Walmart nazywa on bliskiego współpracownika Donalda Trumpa “bolesny nieudacznikiem”
  • Na reakcję w sieci nie trzeba było czekać długo – zwolennicy Trumpa bojkotują sieć Walmart
  • Sieć przeprasza byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, tłumacząc się z pomyłki

Wielka wpadka ogromnej sieci – z konta na Twitterze Walmart wypływają gorzkie słowa

W historii Internetu krąży wiele wpadek ogromnych firm, które z różnych powodów popełniają mniejsze – lub większe błędy komunikacyjne. W tym momencie również pod sam koniec 2020 roku gigantyczna sieć Walmart popełnia jeden z nich. Jeden z członków zespołu ds. mediów społecznościowych przypadkowo umieszcza w imieniu sieci wpis na Twitterze odnoszący się do senatora Josha Hawleya, bliskiego współpracownika Donalda Trumpa – nazywając go “bolesnym nieudacznikiem”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na reakcję samego senatora, Donalda Trumpa oraz jego wyborców nie trzeba było czekać długo. Senator Hawley zareagował ostro, atakując Walmart za “znieważenie 75 milionów Amerykanów” – czyli wszystkich wyborców byłego prezydenta USA, oskarżając korporację o wykorzystywanie pracowników w niewolniczej pracy i wypłacanie niskich pensji.

Zaraz po tym Walmart usunął swoją wiadomość na koncie społecznościowym i przeprosił tłumacząc, że wpis znalazł się tam przypadkowo a pracownik zapomniał się przelogować na prywatne konto. To jednak nie wystarczyło i a szala goryczy przelała się, kiedy wyborcy Trumpa rozpoczęli nawoływanie do bojkotowania sieci sklepów giganta. Na Twitterze stworzony został hasztag “#boycottwalmart” i kilka punktów sieci zgłaszało agresywność ze strony klientów.

wykres Walmart Inc D1 31.12.2020
Walmart Inc D1 31.12.2020

Bliski sojusznik prezydenta Donalda Trumpa, Hawley jest pierwszym senatorem, który ogłosił swój plan sprzeciwu wobec głosów wyborczych z niektórych stanów wygranych przez prezydenta-elekta Joe Bidena. To Niektórzy konserwatywni republikanie z Izby powiedzieli również, że w dniu 6 stycznia sprzeciwią się głosom wyborczym z takich stanów, jak Pensylwania i Gruzja, w celu obalenia zwycięstwa wyborczego Bidena 306-232.

Według mediów amerykańskich właśnie to miało być powodem, dla którego pracownik wyraził swoją opinię o przeciwniku Joe Bidena. Pech decydował jednak, że z jednego wpisu, który miał być prywatny, gigant sieci sklepów naraził się na spore niezadowolenie dużej części wyborców byłego prezydenta. W ten sposób Walmart trafia na listę kolejnych marek, które zaliczyły w ostatnich latach mniej lub bardziej spektakularne wpadki za pośrednictwem social mediów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here