Naga MarketsZałożyciel grupy WallStreetBets stojącej za tegorocznym rajdem na akcjach spółki GameStop chce, by rynek akcji stał się bardziej podobny do rynku kryptowalut. W tym celu zamierza wykorzystać on technologię blockchain, dzięki której będzie można manipulować rynkiem.

  • Liderzy WallStreetBets próbują uruchomić zdecentralizowaną aplikację na blockchainie
  • Aplikacja będzie miała swój własny token do głosowania nad inwestycjami w akcje

WallStreetBets wykorzysta blockchain do manipulacji na rynku akcji?

Wykorzystanie technologii blockchain ma przenieść grupę WallStreetBest z forum Reddita do zdecentralizowanego świata. W tym celu powstanie nawet specjalny token $WSB, który jego posiadacze będą wykorzystywać do głosowania nad tym kiedy i w jaki sposób zmienić równowagę portfela inwestycyjnego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zgodnie z komunikatem prasowym, “wybitne postaci” z WallStreetBets współpracują z ekspertami blockchain, aby zbudować exchange-traded portfolios (ETPs), które w przeciwieństwie do tradycyjnych funduszy indeksowych, będzie zdecentralizowane.

– Wykorzystując przejrzystość i mechanizmy konsensusu społeczności zapewniane przez technologię blockchain i smart contract, WallStreetBets ETPs mogą służyć jako alternatywa dla rodzaju manipulacji rynkowych utrwalanych przez nieprzejrzyste i politycznie powiązane banki i fundusze hedgingowe – napisano.

Mimo, że technologia blockchain kojarzy się wielu osobom tylko z rynkiem kryptowalut, to WallStreetBets zamierza wykorzystać ją do handu na rynku akcji. Grupa nie jest bowiem zainteresowana spekulacją na kryptowalutach.

– Połączenie technologii blockchain z rynkami finansowymi jest kolejnym logicznym krokiem dla finansów – i nie tylko dla Wall Street, ale wszędzie. Spowoduje to silniejsze, bardziej zdemokratyzowane rynki i wzmocni pozycję jednostek na całym świecie – wskazał Jaime Rogozinski, założyciel WallStreetBets.

Zdecentralizowana aplikacja WallStreetBets (DApp) będzie zarządzana przez swój własny token $WSB, którego posiadacze mogą używać do głosowania nad równoważeniem i ekspozycją każdego instrumentu będącego własnością społeczności.

Na przykład, jeśli posiadacze tokenów uważają, że akcje Tesli powinny stanowić 90 procent zamiast dziesięciu procent określonego portfela ETP, mogą głosować na nie, podpisując prostą transakcję przy użyciu swoich tokenów $WSB podczas głosowania.

invest

– Próbowaliśmy walczyć poprzez protesty po światowym krachu finansowym w latach 2008-2009. Następnie próbowaliśmy pokonać znawców Wall Street w ich własnej grze, doprowadzając ich do bankructwa. A teraz, dzięki naszym wkrótce uruchomionym EPT, naszym celem jest po prostu wyjście z istniejącego systemu na rzecz takiego, który jest sprawiedliwy i opiera się na społeczności – wskazał dyrektor generalny WallStreetBets DApp.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pgnige | eurpln stooq | dax forum | kurs funta prognozy | ropa notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMaj z silnym dolarem? To całkiem możliwe – Świat walut Marka Rogalskiego
Następny artykułJak rozpoznać koniec korekty? Tłumaczy Mieczysław Siudek
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here