Naga MarketsPrzewodniczący SEC nie podejmie działań przeciw WallStreetBetsWedług środowej wypowiedzi przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Stanów Zjednoczonych, Gary’ego Genslera, SEC nie będzie podejmować działań wymierzonych w miliony inwestorów detalicznych, którzy używają forów na Reddicie i innych platform mediów społecznościowych do koordynowania strategii inwestycyjnych. W najnowszym wywiadzie, Gensler bronił prawa detalistów do swobodnego wypowiadania się o możliwościach handlowych i dzielenia się strategiami inwestycyjnymi oraz „miażdżenia” shortujących poszczególne spółki.

  • WallStreetBets może czuć się nadal bezpiecznie, wynika z wypowiedzi szefa SEC
  • Gensler zasugerował, że reprrezentowany przez niego organ nie będzie odejmował działań przeciwko inwestorom
  • W wywiadzie, Gensler bronił prawa inwestorów do swobodnego wypowiadania
  • „Wcześniej mieliśmy telewizję, a ludzie spekulowali przez radio. Teraz mają do tego media społecznościowe”, komentował
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Securities and Exchange Commission broni inwestorów detalicznych

Podczas środowego wywiadu przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Stanów Zjednoczonych  dla stacji CNBC padły bardzo ważne zdania dla społeczności zrzeszonej wokół redditowej grupy WallStreetBets.Z wypowiedzi najważniejszej osoby amerykańskiego organu nadzorczego giełd wynika, iż nie będą podejmowane żadne działania przeciwko inwestorom detalicznym dzielącym się strategiami inwestycyjnymi na platformach internetowych i w mediach społecznościowych

Wypowiedź ta została sprowokowana pytaniem prowadzącego codzienny, godzinny program CNBC Mad Money, Jim’a Cramer’a, które brzmiało, czy SEC powinien wkroczyć, aby zapobiec skoordynowanym wysiłkom inwestorów z Reddita, aby „rozbić” krótkich sprzedawców, którzy stawiają przeciwko popularnym memicznym spółką, takim jak GameStop Corp.

Przypomnijmy, że spółka GameStop (GME) stała się popularna, kiedy inwestorzy rzucili się na skupowanie akcji stwierdzając, że duże fundusze inwersyjnie niesprawiedliwie grają na spadki spółki utrzymując nadmierną ilość krótkich pozycji. W ten sposób WallStreetBets – czyli grupa inwestorów indywidualnych namawiających na skupowanie akcji spółki wywindowała kurs akcji kilka tysięcy procent.

wykers Kurs akcji GME 16.09.2021
Kurs akcji GME 16.09.2021

W wywiadzie Gensler bronił prawa inwestorów do swobodnego wypowiadania się o możliwościach handlowych i dzielenia się strategiami inwestycyjnymi na platformach internetowych, takich jak fora Reddit.

Przy okazji tego tematu, przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd podzielił się później na swoim koncie na Twitterze w środę, że agencja wkrótce opublikuje raport na temat bardzo zmiennych akcji „meme”, których handel był napędzany przez użytkowników forów internetowych w styczniu 2021 roku.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here