Naga MarketsKarpacz przez cały ubiegły weekend, poczynając od piątku (25-27 maja 2018) był miejscem spotkania inwestorów indywidualnych, które odbyło się dzięki SII. Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych zadbało o to, by inwestorzy mogli spotkać się bezpośrednio z przedstawicielami spółek, ale także poszerzyć swoją wiedzę oraz skonfrontować pomysły inwestycyjne, często w gronie stałych bywalców tego wydarzenia.

Pewnie próżno szukać inwestora z naszego rodzimego rynku, który nie słyszałby o konferencji WallStreet, która ma naprawdę długą historię. Wystarczy bowiem przywołać w tym miejscu, że była to już 22-ga edycja tego wydarzenia. Osobiście, byłem tam pierwszy raz, nie mam więc porównania do poprzednich edycji, ale moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne.

Zacznijmy od miejsca. Na wstępie napisałem, że konferencja odbywa się w Karpaczu. Znaczna część inwestorów ma zatem do przebycia długą drogę na południe. Podróż wynagradza jednak pobyt w Hotelu Gołębiewski, który słynie z komfortowych pokoi oraz atrakcji pozwalających się zrelaksować. Odprężająco działa także górski krajobraz:

Wystawcy

Pierwsze, co rzuca się w oczy po przejściu do części konferencyjnej hotelu, to oczywiście stanowiska wystawców. Wśród nich spotkać było można m. in. domy maklerskie oraz przedstawicieli spółek czy Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Mi osobiście bardziej bliski jest rynek Forex, dlatego ucieszył mnie fakt obecności domów maklerskich oferujących usługi także na tym rynku. Mam tu na myśli choćby CMC Markets, XTB czy DM BOŚ. Takie wydarzenie to dobra okazja, by poznać ofertę, produkty oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania, bezpośrednio od przedstawicieli domów maklerskich, albo założyć rachunek i skorzystać ze specjalnie przygotowanych benefitów.

Co więcej, wystawcy organizowali sporo konkursów cieszących się dużym zainteresowaniem. Dzięki temu poznałem dobrze ofertę ING Turbo i myślę właśnie nad wykorzystaniem ich certyfikatów w praktyce. Z kolei redakcyjny kolega Adam Rak, zajął trzecie miejsce w typowaniu kursu Bitcoina i zdobył pakiet książek od XTB:

Wykłady

Część merytoryczna prowadzona była zarówno w formie wykładów jak i paneli dyskusyjnych. Poza tym, na forum akcjonariatu prezentowały się spółki giełdowe.

Liczba wykładów przekroczyła czterdziestkę i odbywały się na różnych salach. Każdy zatem mógł znaleźć coś dla siebie. Problem pojawiał się jedynie wtedy, gdy chciałem uczestniczyć w dwóch wykładach prowadzonych równolegle na różnych salach. Trudno było się rozdwoić 😉

Największą liczbę uczestników przyciągnęła rozmowa z dr. Leszkiem Czarneckim, którą poprowadził Eryk Stankunowicz, Zastępca Redaktora Naczelnego Magazynu Forbes. Gość specjalny opowiedział zgromadzonym o tym jak budował swój wielomiliardowy majątek, o książce, którą wydał, działaniach podejmowanych w swojej grupie kapitałowej, a także o spółce GetBack.

Wręczenie nagród oraz integracja

Jako, że większość uczestników konferencji zgromadzona była w jednym miejscu przez cały czas jej trwania, można było integrować się nie tylko na wykładach i w kuluarach, ale także poza oficjalnymi ramami wydarzenia. Mam tu na myśli choćby spotkania na basenie, dyskotece czy restauracji. Sprzyjało to z pewnością bliższej integracji.

W programie zaplanowane były natomiast dwa wydarzenia. Pierwsze z nich to uroczysta kolacja, na której Zarząd Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych wręczył także nagrody.

Herosy Rynku Kapitałowego, bo tak nazywają się wyróżnienia, trafiły w tym roku do spółki KRUK S.A. w kategorii spółka giełdowa oraz do Adama Torchały z redakcji Bankier.pl w kategorii dziennikarz ekonomiczny.

Ponadto przyznana została nagroda Filar Rynku Kapitałowego. Wyróżnienie to trafiło do profesora Krzysztofa Jajugi z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, który swoimi wieloletnimi działaniami przyczynił się do rozwoju rynku kapitałowego w Polsce. Gratulacje!

Profesor Krzysztof Jajuga | źródło: sii.org.pl

Po wręczeniu nagród odbył się koncert Anity Lipnickiej, która zaśpiewała przy akompaniamencie zespołu the Hats. Z kolei podczas sobotniej ‘części rozrywkowej’, fani piłki nożnej mogli obejrzeć finał Ligii Mistrzów przy piwie oraz potrawach z grilla.

Podsumowanie

Konferencja WallStreet 22 przyciągnęła ogromną rzeszę inwestorów i jest to na pewno dobre miejsce dla każdego zainteresowanego rynkiem kapitałowym. Sporo merytorycznej wiedzy ze strony wykładowców, wystawców, a także doświadczonych inwestorów sprawia, że w ciągu trzech dni można znacznie poszerzyć swoje horyzonty. Poza tym, piękne otoczenie oraz integracja sprawiają, że chce się tam wracać już za rok…tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here