Naga MarketsWall Street zyskała w czwartek, silne odbicie indeksów giełdowychW czwartek na Wall Street mogliśmy obserwować najpierw nerwowe spadki głównych indeksów, aby następnie zobaczyć szybkie odbicie i ruch wzrostowy. Finalnie w czwartek Dow Jones zyskał 201 punktów, czyli 0,6 proc. i wzrósł do 32.621 pkt. S&P 500 wzrósł o 21 punktów lub 0,5 proc., do 3.910 pkt. Nasdaq wzrósł o 16 punktów lub 0,1 proc., do 12.978 pkt.

Wall Street zakończyła czwartkowe sesje na plusie

Wydarzenia czwartkowe mogą mieć istotny wpływ na dalszy los amerykańskich indeksów, ponieważ od strony wykresów, czyli analizy technicznej, rynek zatrzymał się i zwrócił przy kluczowych punktach wsparciach. Dziś, w piątek, kontrakty terminowe na akcje w USA wyraźnie wzrosły, a inwestorzy wydają się zadowoleni ze względu na postępy w zakresie szczepień w kraju. Prezydent Joe Biden wyznaczył nowy cel, którym jest podanie 200 mln dawek szczepionki COVID-19 w ciągu pierwszych 100 dni jego urzędowania. Poprzedni cel został osiągnięty przed czasem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inwestorzy nie kryli optymizmu, gdy liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA osiągnęła najniższy poziom od roku, a wzrost PKB w IV kw. został nieznacznie skorygowany w górę – do 4,3 proc. z 4,1 proc. Korzystną informacją dla Wall Street może być także ta płynąca z Fed. Amerykańska Rezerwa Federalna zdejmie z banków ograniczenia dotyczące polityki dywidendowej oraz polityki skupu akcji własnych. Jedno i drugie może być korzystne dla popytu na akcje banków.

Tymczasem w Egipcie nadal zablokowany jest Kanał Sueski, przez co cena ropy miała wzrosnąć w piątek o prawie 2 proc., do ok. 60 USD za baryłkę WTI. Wciąż nie wiadomo, ile czasu potrwa akcja odblokowywania, a 400-metrowy kontenerowiec ciągle tkwi na mieliźnie w poprzek kanału. W tym momencie mówi się o kilku dniach lub nawet tygodniach, ponieważ postępy w pracach są powolne.

Bank Światowy podał, że Chiny, największy importer ropy na świecie, mają przewodzić ożywieniu gospodarek Azji Wschodniej i Pacyfiku w tym roku, rosnąc o 8,1 proc. w porównaniu z 2,3 proc. w 2020 r. Inwestorzy oczekują teraz na spotkanie OPEC+, które odbędzie się 1 kwietnia. Ma ono dać wskazówki dotyczące planu produkcji kartelu od maja. OPEC będzie musiał zmierzyć się z możliwym spowolnieniem gospodarczym i zmniejszeniem popytu na ropę przez wprowadzenie kolejnych obostrzeń w Europie, ale te do maja mogą już ustąpić.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax notowania na żywo | mercator medical notowania | 1 btc | jsw notowanie | prognoza kursu dolara |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here