Naga Markets

Wall Street znów niżej. Dow Jones odnotowuje 230 punktów spadkuWtorkowa sesja handlowa początkowo mogła dać nadzieję na powrót rynku akcyjnego w USA do zielonego terytorium. W trakcie sesji jednak publikacje makroekonomiczne skutecznie rozwiały wątpliwości, czy indeksom uda się tego dokonać. Ponownie najsłabszym indeksem okazał się technologiczny Nasdaq 100 odnotowujący 1,22% spadku.

  • Powrót USA na rynek nie zagwarantował powrotu sentymentu wśród indeksów głównych
  • Oznacza to, że indeksy z USA odnotowały ponowne spadki
  • Najbardziej tracił znów sektor technologiczny
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Wtorkowa sesja pogłębia spadki w USA

Kolejna sesja nie przyniosła inwestorom ukojenia, kiedy główne rynki akcji w Stanach Zjednoczonych ponownie zwróciły się we wtorek ku stratom. Tym razem działo się tak po tym jak rynki początkowo otworzyły się wyżej i walczyły o utrzymanie się w zielonym terytorium.Sentyment jednak odwrócił się po opublikowaniu raportów S&P Global i Instytutu Zarządzania Podażą (ISM) na temat sektora usług w kraju, które oba pokazały raczej skromne wyniki. Według danych S&P Global aktywność sektora usług w Stanach Zjednoczonych spadła w sierpniu w najostrzejszym tempie od maja 2020 roku. Indeks aktywności gospodarczej z kolei wyniósł w sierpniu 43,7, co oznacza spadek z 47,3 w lipcu i jest niższy od oczekiwanych 44,1.

wykres Kurs indeksu Dow Jones H4 07.09.2022
Kurs indeksu Dow Jones H4 07.09.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Jedynie wzrost aktywności w sektorze usług w Stanach Zjednoczonych nieznacznie przyspieszył w sierpniu. Indeks Menadżerów Usług ISM (PMI) wyniósł 56,9%, wzrastając z 56,7% zanotowanych w lipcu i bijąc oczekiwania.

Finałem dnia jednak był spadek indeksu Dow Jones Industrial Average o 0,74% co przełożyło się na 190 punktów spadku. W tym samym czasie technologiczny odpowiednik, indeks Nasdaq 100 stracił 1,22% a S&P 500 spadł o 0,76%. Kurs euro stracił z kolei 0,41% do dolara amerykańskiego.

Autor poleca również:

XTB

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here