Naga Markets

Wall Street zmierza do “gigantycznego krachu”. Oto 3 aktywa, które mogą stanowić zabezpieczeniePrzewidywania ekspertów dotyczące korekty na amerykańskim rynku akcji są obecnie powszechne. Jednym z nich jest biznesmen i autor motywacyjnych książek – Robert Kiyosaki, który już teraz ostrzega inwestorów i bije na alarm.

Wall Street czeka gigantyczny krach i nowa depresja. Jakie aktywa mogą stanowić zabezpieczenie?

Inflacja zdziera z biednych. Inflacja czyni bogatych bogatszymi. Przygotuj się: Gigantyczny krach, a potem nowa depresja – napisał w zeszłym tygodniu na Twitterze Robert Kiyosaki.To nie pierwszy raz, kiedy Kiyosaki bije na alarm. We wrześniu powiedział Kitco News, że “największy krach w historii świata” uderzy w październiku. Chociaż ta prognoza nie okazała się nawet bliska prawdy – S&P 500 wzrósł w zeszłym miesiącu o 6,9% – Kiyosaki nie wycofuje się ze swojego ultra-niedźwiedziego stanowiska.

W rzeczywistości, słynny autor powtórzył swoje przekonanie, że istnieją tylko trzy “mądre” inwestycje do kupienia w tej chwili: złoto, srebro i bitcoin.

Przyjrzyjmy się tej trójcy bezpiecznych przystani. Być może warto będzie je kupić, w celu dywersyfikacji i zwiększenia bezpieczeństwa swoich portfeli inwestycyjnych.

Bitcoin w 2022 roku

Kocham bitcoina, ponieważ nie ufam Rezerwie Federalnej, Skarbowi Państwa ani Wall Street – napisał Kiyosaki w zeszłym miesiącu na Twitterze.

Wielu uważa, że wzrost popularności bitcoina jest odzwierciedleniem rosnącej nieufności ludzi do pieniądza fiducjarnego. Co więcej, bitcoin nie może być wydrukowany z powietrza – zamiast tego, liczba cyfrowych monet jest ograniczona do 21 milionów przez algorytmy matematyczne. Od roku do dnia dzisiejszego cena bitcoin wzrosła już ponad dwukrotnie. 

Jak można inwestować w bitcoina?

AVA Trade

Inwestorzy mogą uzyskać ekspozycję na największą na świecie kryptowalutę m.in. poprzez ProShares Bitcoin Strategy ETF. Firmy, które związały się z rynkiem kryptowalut – takie jak Coinbase i MicroStrategy – przedstawiają inną opcję kapitalizacji na boomie kryptowalutowym.

Możesz też kupić Bitcoin bezpośrednio. Obecnie wiele giełd pobiera do 4% opłat prowizyjnych za samo kupno i sprzedaż kryptowalut. Niektóre aplikacje do inwestowania pobierają 0%.

Oczywiście nie ma potrzeby kupowania całej monety. Można zacząć od zaledwie 1 dolara.

Złoto w 2022 roku

Wielu nazywa kryptowaluty nowym złotem. Ale podczas gdy Kiyosaki gorąco poleca bitcoina, nadal lubi stary dobry metal szlachetny, który na przestrzeni wielu lat stanowił zabezpieczenie przed nadchodzącym spadkiem koniunktury.

Złoto jest klasycznym bezpiecznym aktywem (np. monety bulionowe). Inwestorzy polegali na nim, aby pomóc zachować swoje bogactwo przez wieki. W czasach kryzysu, popyt na metal szlachetny często wzrasta.

W latach 2007-2009 – kiedy amerykańska giełda papierów wartościowych załamała się w wyniku kryzysu na rynku kredytów hipotecznych – cena złota wzrosła o ponad 60%.

Jak można inwestować w złoto?

Złote monety i sztabki można kupić w lokalnym sklepie z kruszcami. Innym sposobem są fundusze ETF, takie jak SPDR Gold Shares.

Dobrą opcją są także spółki wydobywające złoto. Kiedy cena złota wzrasta, firmy wydobywcze takie jak Barrick Gold i Freeport-McMoRan mogą dobrze prosperować.

Srebro w 2022 roku

Srebro może żyć w cieniu zarówno złota, jak i bitcoina, ale Kiyosaki twierdzi, że nie powinno być ignorowane. W sierpniu bieżącego roku napisał na Twitterze, że wsopmniany metal jest “najlepszą, najmniej ryzykowną inwestycją o wysokim potencjale”. Obecnie ceny srebra spadły o około 50% od swoich rekordów wszech czasów.

Srebro może służyć jako magazyn wartości i zabezpieczenie przed rosnącymi stopami procentowymi i wzrostem cen konsumpcyjnych. Ale to coś więcej niż tylko zabezpieczenie.

Srebro jest szeroko stosowane w produkcji paneli słonecznych. Jest również kluczowym składnikiem elektrycznych jednostek sterujących w wielu pojazdach. Ten popyt przemysłowy, oprócz skuteczności jako zabezpieczenie, sprawia, że srebro jest bardzo interesującą klasą aktywów dla inwestorów.

Jak można inwestować w srebro?

Podobnie jak złoto, można kupić srebro w formie kruszcu. Inną opcją jest również inwestowanie w srebrne fundusze ETF, takie jak iShares Silver Trust.

Również spółki wydobywcze, takie jak Wheaton Precious Metals i Coeur Mining, są doskonale przygotowane na wzrost cen srebra.

Najwspanialsza z bezpiecznych przystani?

Ochrona portfela przed spustoszeniem przez inflację stanie się kluczowa w ciągu najbliższych kilku lat. Ale nie musisz ograniczać się do konwencjonalnych klas aktywów, aby to zrobić.

Jeśli chcesz zainwestować w coś, co ma niewielką korelację ze wzlotami i upadkami na giełdzie, rozważ prawdziwe, ale pomijane aktywa, takie jak dzieła sztuki.

Według danych Citi Global Art Market, w ciągu ostatnich 25 lat, współczesne dzieła sztuki osiągnęły już 174% wzrost w stosunku do indeksu S&P 500.

Inwestowanie w dzieła sztuki takich artystów jak Banksy czy Andy Warhol było kiedyś opcją tylko dla ultra bogatych, takich jak Kiyosaki, jednak dzięki odpowiednim platformom inwestycyjnym, możesz inwestować w kultowe dzieła sztuki, tak jak robią to Jeff Bezos czy Bill Gates.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara forex | dino akcje | lew pln | playway giełda | kurs lewa | kurs pln | cd projekt akcje rekomendacje |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułFunt i jen niedoszacowany względem EUR i USD. Frank przewartościowany, wskazuje SEB
Następny artykułVezori Wariat pokazuje, gdzie warto handlować. Webinar 11 listopada
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here