Naga MarketsWe wtorek główne rynki akcji w Stanach Zjednoczonych zakończyły sesję stratami, po tym jak najnowsze dane pokazały, że liczba wolnych miejsc pracy znacznie spadła w ujęciu miesięcznym i wyniosła w sierpniu 10,4 mln. Indeks Dow Jones spadał 0,34 procent zaś technologiczny indeks Nasdaq 100 odnotował 0,35 procentową stratę. W centrum uwagi inwestorów pozostawała również kwestia inflacji.

  • Amerykańskie rynki nieznacznie spadały podczas wtorkowej sesji
  • Rynek odczuwał presję ze względu na amerykańskie dane dot. zatrudnienia
  • Inflacja również pozostaje w centrum uwagi inwestorów
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Dow Jones, Nasdaq 100 oraz S&P 500 spadły we wtorek

Zamknięcie wtorkowej sesji przypominało piątkową sesję, kiedy główne rynki w Stanach Zjednoczonych kończyły sesję stratami. Tym razem w centrum uwagi pozostawała kwestia inflacji oraz sentyment nie pozostawał pozytywny po tym, jak najnowsze dane pokazały, że liczba wolnych miejsc pracy znacznie spadła w ujęciu miesięcznym i wyniosła w sierpniu 10,4 mln.Biuro Statystyki Pracy przedstawiło raport, który pokazywał, ż liczba wolnych miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych wyniosła w sierpniu 10,4 mln, co oznacza spadek o 659 tys. w porównaniu z lipcem. Wskaźnik wolnych miejsc pracy spadł o 0,4 pkt proc. w ujęciu miesięcznym do 6,6%. Również ankieta Job Openings and Labor Turnover Survey (JOLTS) pokazała, że liczba zatrudnionych spadła o 439 tys. do 6,3 mln, a wskaźnik zatrudnienia spadł o 0,3 pkt proc. w ujęciu miesięcznym do 4,3%.

wykres Kurs indeksu Nasdaq 100 H1 13,10,2021
Kurs indeksu Nasdaq 100 H1 13,10,2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Informacjami dnia również pozostawał FED. Prezes Banku Rezerwy Federalnej w Atlancie Raphael Bostic podkreślił wczoraj, że rosnąca inflacja nie może być określana jako przejściowa, ale epizodyczna, co oznacza, że będzie miała długotrwały wpływ na amerykańską gospodarkę. Zamiast opisywać „wywołane przecen pandemią koronawirusa” jako „przejściowe„, urzędnicy Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych powinni używać słowa „epizodyczne„, aby lepiej scharakteryzować obecny rozwój inflacji – podkreślał Bostic.

Przez epizodyczne rozumiem, że te wahania cen są związane konkretnie z obecnością pandemii, a kiedy pandemia jest już za nami, w końcu same wyhamują spadek, odciążając rynek” – powiedział Bostic podczas wirtualnego wydarzenia zorganizowanego przez Peterson Institute for International Economics. Nadal jednak „poważne i wszechobecne” zakłócenia w łańcuchach dostaw, które są główną przyczyną wysokiej inflacji, „prawdopodobnie potrwają dłużej, niż większość z nas początkowo oczekiwała.

Na zamknięciu amerykańskiej sesji indeks Dow Jones spadł o 0,34%, czyli 117 punktów, natomiast technologiczny Nasdaq 100 stracił 0,35%. Indeks S&P 500 spadł o 0,24%, euro cofało o 0,19% w stosunku do dolara.

invest

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here