Naga MarketsWall Street ze spadkami podczas czwartkowej sesji. Rynek czeka na Powella i odczyt PCERynki akcji miały wczoraj trudną sesję, jeszcze przed wybuchami w regionie Kabulu, które przekreśliły jakąkolwiek możliwość zakończenia dnia na plusie. Zarówno giełdy europejskie, jak i amerykańskie, zakończyły dzień na minusie po jastrzębich komentarzach takich osób jak Bullard i George, które wyprowadziły rynki z równowagi. Doniesienia o ofiarach z Afganistanu potęgowały kiepski nastrój.

Wall Street ze spadkami pomimo jastrzębich komentarzy

Dzisiejsze otwarcie w Europie może być spokojne z powodu trwającego spotkania w Jackson Hole i nadchodzącego przemówienia prezesa Fed, Jerome’a Powella. Podjęta w zeszły piątek decyzja o odbyciu posiedzenia drogą internetową wydaje się być cichym przyznaniem Rezerwy Federalnej, że wzrost zakażeń wariantem delta ciągle jest zagrożeniem dla ożywienia gospodarczego w USA. Liczba przypadków może dodatkowo rosnąć po powrocie uczniów do szkół w przyszłym miesiącu.Wczoraj usłyszeliśmy od prezesa Fed z St. Louis, Jamesa Bullarda i prezes Fed Kansas City, Esther George, że nadszedł czas, aby ograniczyć program skupu aktywów, z myślą o jego całkowitym zakończeniu w przyszłym roku. Wydaje się, że wśród wielu urzędników Fed pojawia się coraz większe zaniepokojenie presją inflacyjną, która może wymagać pewnego ograniczenia. Jesteśmy już na poziomie 3,5% z ryzykiem, że ta wartość może ponownie wzrosnąć po dzisiejszych popołudniowych danych za lipiec.

Mając to na uwadze, przemówienie Powella może pomóc wyznaczyć termin podjęcia jakichkolwiek decyzji, które prawdopodobnie będą zależeć od raportu o płacach z przyszłego tygodnia. Bank Korei podniósł wczoraj stopy procentowe z powodu obaw, że zbyt niskie mogą zachęcić inwestorów do nadmiernego lewarowania, które może być większym zagrożeniem niż wzrost przypadków wariantu delta.

Powell będzie musiał się odnieść do stanu gospodarki z grudnia, kiedy bezrobocie wynosiło 6,7%. Obecnie jest na poziomie 5,4% i może dalej spadać w przyszłym tygodniu. Byłoby zaskakujące, gdyby Fed nie zaczął ograniczać programu luzowania ilościowego, biorąc pod uwagę poprawę z ostatnich 9 miesięcy.

Przed wystąpieniem Powella zobaczymy aktualnie mało znaczące dane gospodarcze z USA w postaci wydatków i dochodów osobistych, a także najnowszych danych o inflacji bazowej PCE za lipiec. Dodatkowo pojawią się ostateczne wyniki badania zaufania z Uniwersytetu Michigan. W czerwcu obserwowaliśmy przyzwoite odbicie wydatków osobistych o 1%, znacznie powyżej oczekiwań, chociaż dochody osobiste pozostały dość słabe po silnych wzrostach z marca.

Oczekuje się, że lipcowe wydatki osobiste pozostaną dość odporne i wzrosną o 0,4%, jednak dochody pozostaną z tyłu, co może być problematyczne zwłaszcza przy inflacji bazowej na najwyższym poziomie od 30 lat. Plusem jest to, że liczba miejsc pracy nadal zmierza we właściwym kierunku, co oznacza, że musimy jedynie zobaczyć wzrost po stronie dochodów.

Bazowy wskaźnik PCE jest preferowaną miarą inflacji Rezerwy Federalnej i od kilku miesięcy wykazuje tendencję wzrostową, a w ciągu 8 miesięcy wzrósł ponad dwukrotnie w odniesieniu do poziomu z końca ubiegłego roku, kiedy wynosił 1,5%. Obecne szacunki są na poziomie 3,6%, co zachęca do rozmów na temat terminu zmian stóp procentowych.

invest

Sentyment rynkowy CMC Markets:

Germany 30  – na kontraktach CFD na niemiecki indeks DAX w dalszym ciągu przeważają negatywne nastroje. Pozycje krótkie stanowią obecnie 60% wartości i posiada je 57% klientów aktywnych na tym rynku.

CMC USD Index  – większość klientów CMC Markets oczekuje kontynuacji umacniania amerykańskiej waluty. Na indeksie USD, reprezentującym siłę dolara względem ośmiu głównych walut (EUR, JPY, GBP, AUD, CAD, CHF, CNH i SGD) pozycje długie posiada 81% klientów i stanowią one 56% wartości wszystkich pozycji na tym instrumencie. Wartość pozycji wzrostowych zmniejszyła się dziś o 3 punkty procentowe.

Bitcoin – mimo sporych wahań kursu Bitcoina, apetyt na ryzyko utrzymuje się na wysokim poziomie. Pozycje długie na kontraktach CFD na tę kryptowalutę są w dalszym ciągu w zdecydowanej przewadze. Posiada je 79% klientów aktywnych na tym instrumencie i stanowią one 83% wartości wszystkich pozycji.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda prognozy | euro kurs | dolary kurs | celon giełda | amrest akcje notowania | akcje livechat | kurs akcji develia |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here