Naga Markets

Wall Street zamyka się wyżej w środę po kolejnych wynikach spółekŚrodowa sesja handlowa okazała się znów pozytywna dla indeksów ze Stanów Zjednoczonych, kiedy inwestorzy szczególnie przyglądali się dalszym raportom finansowym prezentowanym przez największych gigantów rynku. Wśród najbardziej zyskownych benchmarków znalazł się Nasdaq 100, który mocno oddalił się od Dow Jones oraz S&P 500.

  • Amerykańskie indeksy znów zamykają się w pozytywnym terytorium
  • Inwestorzy oczekiwali na dalszą część publikacji raportów finansowych
  • Wśród najbardziej oczekiwanych spółek znalazła się Tesla Inc.
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Indeksy amerykańskie zamykają się nieco wyżej

Kolejna sesja handlowa na amerykańskim parkiecie okazuje się zyskowna, chociaż indeksy nie pobiły rekordu z poprzedniego dnia. Główne indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych podtrzymywane były w pozytywnym terytorium, ponieważ akcje technologiczne gwałtownie wzrosły podczas zmiennej sesji, a inwestorzy bacznie zwracali uwagę na ostatnie publikacje wyników.Kluczową spółką dnia okazuje się być Tesla Inc., która podała, że jej przychody wyniosły 16,9 mld dolarów, co stanowi wzrost o 42% w porównaniu z tym samym okresem w 2021 roku. Wcześniej z kolei spółka streamingowa Netflix podała lepsze od oczekiwań wyniki za drugi kwartał 2022 r.,

wykres Kurs indeksu Dow Jones 21.07.2022
Kurs indeksu Dow Jones 21.07.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Wśród indeksów z USA prym wiódł indeks technologiczny Nasdaq 100, który finalnie zamknął się na poziomie +1,55% ze spółka Atlassian rosnącą ponad 11,20%. Z kolei indeks Dow Jones zamknął się niewiele na plusie, ledwo dodając 0,15%. Tymczasem indeks S&P 500 wzrósł o 0,59% a najsilniejszą spółką indeksu okazał się Generac Holdings, który wzrósł o 8,08%.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułCzwartkowe kursy walut – dolar, funt, frank i euro – 21 lipca 2022 roku
Następny artykułPrzychody Tesli w II kw. rosną o 91% rdr
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here