Naga Marketstabliczka z napisem wall streetGłówne rynki akcji w Stanach Zjednoczonych zamknęły się w piątek na zielonym terytorium, odrabiając część wcześniejszych strat po niestabilnym tygodniu handlowym. Indeks Dow Jones skoczył o ponad 200 punktów zyskując 0,6 procent podobnie jak  S&P 500 i Nasdaq 100.

  • Piątkowa sesja handlowa zakończyła się pozytywnie dla amerykańskich indeksów
  • Dow Jones skończył dzień na 0,6 plusie, podobnie jak S&P 500 i Nasdaq 100
  • Na rynku nadal odczuć można obawy związane ze spółką Evergrande
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Wall Street: Kontrakty na indeksy nadal rosną

Większość obaw jaka pojawiała się na rynku skupiła się wokół chińskiego giganta nieruchomości Evergrande, który nie dostarczył inwestorom płatności odsetkowych wycenianych na 83,5 mln dolarów a inwestorzy obawiają się, że upadek jednej z największych firm w drugiej co do wielkości gospodarce świata pociągnie za sobą cały globalny wzrost.Wall Street ma za sobą tydzień pełen wrażeń i obaw, począwszy od kryzysu zadłużenia chińskiego giganta nieruchomości Evergrande, poprzez sygnał Rezerwy Federalnej o wycofaniu się z polityki monetarnej, a skończywszy na rozprawieniu się Pekinu z kryptowalutami. Mimo to, główne benchmarki zdołały odrobić gwałtowne straty z początku tygodnia i osiągnąć niewielkie zyski.

Kontrakty terminowe na Dow Jones Industrial Average wzrosły o 200 punktów podczas piątkowej sesji, podobnie jak kontrakty futures na S&P 500 i Nasdaq 100, które również odnotowały wzrosty. W poniedziałek rano nastrój wzrostowy nadal jest utrzymywany, a indeksy na kilka godzin przed wejściem rynku amerykańskiego wykazują dalszą chęć osiągania wyższych poziomów.

wykres Kurs indeksu Dow Jones H1 27.09.2021
Kurs indeksu Dow Jones H1 27.09.2021

Przypomnijmy, że obawy inwestorów nadal nasilają się, kiedy chińska firma Evergrande Group nie dotrzymała terminu zapłaty kuponu w wysokości 83,5 mln dolarów od obligacji dolarowych o wartości nominalnej 2,03 mld dolarów dla globalnych inwestorów. Firma miała dokonać płatności odsetek do 23 września i była postrzegana w dużej mierze jako test szansy dewelopera na uniknięcie niewypłacalności.

POBIERZ EBOOK JAK HANDLOWAĆ INDEKSAMI GIEŁDOWYMI

Wcześniej podano również, że Chiny informują swoje państwowe firmy i władze lokalne, aby przygotowały się na potencjalny upadek Evergrande. Tymczasem Europejski Bank Centralny uspokaja inwestorów mówiąc, że ogólny wpływ firmy Evergrande na europejski rynek jest ograniczony.

Tymczasem z frontu amerykańskiego, oprócz FEDu inwestorzy skupiają się na tym, co dalej zrobi kongres. Przypomnijmy, że ustawodawcy próbują zapobiec zamknięciu rządu, niespłaceniu długu USA i możliwemu upadkowi zamaszystej agendy gospodarczej prezydenta Joe Bidena. Kongres musi zatem uchwalić nowy budżet do końca września, aby uniknąć zamknięcia, a ustawodawcy muszą również znaleźć sposób na podniesienie lub zawieszenie limitu zadłużenia w październiku, zanim USA po raz pierwszy nie spłacą swojego długu.

invest

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here