Naga MarketsWall Street z nowymi szczytami, WIG20 również z dobrym wynikiemGeneralnie na rynkach dzieje się sporo i można byłoby w tytule mówić kolejny raz o pakiecie wsparcia w Stanach Zjednoczonych. W zasadzie dzisiejsze dane dotyczące wniosków o zasiłek dla bezrobotnych kładą nacisk na amerykańskich decydentach, aby szybko wprowadzić nie tylko dopłaty bezpośrednie, ale również płacę minimalną.

Wall Street z dobrą sesją, Ameryka wierzy w marihuanę

Z drugiej jednak strony w USA rozgrywa się kolejny raz bardzo ciekawa sytuacja, grupa inwestorów z Reddita tym razem stawia na spółki powiązane z dystrybucją marihuany. Jest to związane również z Bidenem i możliwą legalizacją na przestrzeni całego kraju.

Te artykuły również Cię zainteresują
Indeksy z Wall Street rozpoczęły dzisiejszy dzień dobrze, zaliczając nowe historyczne szczyty, co powiązane było ponownie z nadziejami na szybki program wsparcia w Stanach Zjednoczonych. Więcej pieniędzy dla spółek to nowe możliwości zarobków, ale również wsparcie dla konsumentów powoduje pośrednio wsparcie dla firm. Wobec tego inwestorzy z Wall Street liczą na szybkie wejście pakietu stymulacyjnego w życie, a na to szanse rosną, patrząc na kolejne nieciekawe dane pokazujące wciąż sporą liczbę potencjalnych bezrobotnych, którzy składają wnioski o zasiłki.

Niemniej mamy również wsparcie dla akcji dzięki dobrym wynikom spółek oraz zapewnieniu ze strony szefa Fed, iż stopy procentowe pozostaną niskie przez długi czas. Ostatnio pojawiły się spekulacje, że rosnące zagrożenie inflacją może spowodować pewne działania przez Fed. Warto jednak wspomnieć, że wsparcie fiskalne z pewnością doprowadzi do pojawienia się presji w cenach. Z drugiej strony pojawiają się też spekulacje o celowym utrzymywaniu wskaźników cenowych na niskich poziomach, w celu zapewnienia wsparcia monetarnego przez bank centralny.

Tymczasem warto zwrócić uwagę na dwie ciekawe rzeczy na Wall Street. Mastercard wskazał, że zamierza zaoferować wsparcie dla niektórych kryptowalut w tym roku. To kolejna duża firma, która zainteresowała się tym rynkiem, a co ważniejsze, jej działania w jeszcze większym stopniu ułatwią dostęp do kryptowalut całemu społeczeństwu. Druga rzecz to spółki powiązane z marihuaną. Na całym świecie, a przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych postępuje legalizacja używania marihuany, przynajmniej w celach medycznych. Z kolei aktualnie nadzieje powiązane są z legalizacją tej używki w całych Stanach Zjednoczonych przez Bidena. Dodatkowo grupa inwestorów z Reddita nastawiła się obecnie na spółki z marihuaną. Takie nastawienie ma również swój udział w Polsce, gdzie zyskują spółki powiązane z dystrybucją produktów medycznych z udziałem marihuany.

WIG20 radził sobie dzisiaj wyśmienicie, choć warto wspomnieć też o nowych 14 letnich rekordach na sWIG20. Ten pierwszy za sprawą sporych wzrostów Allegro zyskał dzisiaj 1,95% i kolejny raz zbliżył się nieco do poziomu 2000 punktów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar kurs online | lotos kurs akcji | dax notowania na żywo | gpw notowania | cdr akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here