Naga MarketsWall Street z nowymi rekordami, wyhamowanie wzrostów na rynku akcji w EuropiePodczas dzisiejszej sesji na rynku akcji na Starym Kontynencie mogliśmy obserwować nieco gorsze nastroje. Co prawda początek sesji europejskiej nie wyglądał najgorzej, jednak już od poniedziałku widać było wyraźny problem z kontynuacją wzrostów z jakim mieliśmy do czynienia przed weekendem. Przecena przybrała na sile tuż po rozpoczęciu sesji w Stanach Zjednoczonych. Ostatecznie, główne indeksy giełdowe w Europie zdołały jednak wymazać znaczną część ruchu w dół i ograniczyły straty. Niemiecki DAX przecenił się dziś nieco ponad 0,5%, z kolei spadki na CAC40 wyniosły 0,36%, a londyński FTSE100 zamknął się 0,11% niżej.

Wall Street bije kolejne rekordy, WIG20 z przeceną

Patrząc z kolei na Giełdę Papierów Wartościowych, przecena była dotkliwsza. Indeks dwudziestu największych spółek – WIG20 przecenił się 1,24%. Wśród blue chipów tylko 5 walorów zamknęło się nad kreską, podczas gdy 15 spółek odnotowało straty. Największą, bo niemal 5% przecenę oberwaliśmy na aukcjach Allegro. Ponad 2% traciły także papiery PKO BP, Dino i Orange. Na plus wyróżniała się z kolei Jastrzębska Spółka Węglowa, notowania JSW zdołały wyjść powyżej bariery 40 zł ostatecznie zamykając dzień wynikiem na poziomie +2%. Ostatnie wzrosty można przypisać tuta powołanie Barbary Piontek na stanowisko prezesa spółki, a także rosnącym cenom węgla koksowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nieco lepiej prezentuje się sytuacja na rynku akcji w USA, gdzie na głównych indeksach doszło do ustanowienia nowych rekordów. Kolejne godziny handlu przynoszą jednak cofnięcie. Aktualnie Nasdaq traci 0,4%, S&P500 zniżkuje 0,23%, a Dow Jones jest notowany zaledwie 0,07% pod kreską. Należy zauważyć, iż pomimo niewielkich strat, głowy trend na rynku akcji w USA pozostaje wzrostowy. Korekta spadkowa może pojawić się w każdej chwili, jednak tuż po ustanowieniu nowych historycznych szczytów, ciężko jest mówić o głębszym cofnięciu. Z pewnością próba złapania szczytu nie jest łatwym zadaniem, dużo łatwiej będzie dołączyć do trendu, kiedy już wyczekiwana przez niektórych korekta będzie miała miejsce.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax notowania | mercator akcje | indeks sp500 | nasdaq indeks | lotos gielda |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here